XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę, która zbiega się ze świętem Narodzenia NMP, podczas każdej Mszy Św. jest sprawowany obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego.
Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Trwa renowacja ołtarza bocznego NSPJ, a w tym tygodniu nastąpi także demontaż kosza i balustrady ambony i przekazanie tych elementów do pracowni konserwatorskiej.
We wtorek, 10 września br. przy naszej Parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO”. Rzeczy do wywiezienia proszę przynosić w godzinach od 8.00 do 14.30 i składać przy salce domu parafialnego. O 15.00 ma przyjechać samochód Stowarzyszenia PRO MISSIO i zabrać zgromadzone rzeczy.
W piątek o 20.00 będzie Czuwanie Fatimskie: rozpoczniemy modlitwą różańcową, następnie Msza Św. Wotywna o NMP i procesja światła, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Do udziału w Czuwaniu zapraszam szczególnie wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Na Czuwanie przynieśmy ze sobą świece.
Za tydzień, w niedzielę 15 września br. będziemy obchodzić Odpust Parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego i Parafialne Dożynki. O 11.30 będzie odprawiona Suma Odpustowa. Po Mszy Św. zapraszamy na poczęstunek przy Salce Parafialnej. Spotkanie dla osób odpowiedzialnych za przygotowanie uroczystości odbędzie się we wtorek o 19.00 w Biurze Parafialnym.
W celu przygotowania liturgii odpustowej w sobotę o 15.00 odbędzie się zbiórka dla wszystkich ministrantów i kandydatów.
Porządek Mszy Św. i intencje od 9 do 15 września 2019 r.
PN 18.00: + Bożena Biały i dusze w Czyśćcu
WT 18.00: + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu
ŚR 18.00: + Rodzice Ludwik i Marianna, + Zygmunt i Edmund Jabłońscy, Kazimierz i Anna Karbowscy
CZ 9.00: + Gertruda Pliszka i dusze w Czyśćcu
PT 20.00: Czuwanie Fatimskie, Msza Św. w intencji parafian
SO 18.00: + Zdzisław Szablewski w 11 r. śm.
ND 8.00: + Siostry Irena, Helena i Danuta w 2 r. śm. oraz brat Janusz Gzella
ND 9.30: + Eugenia Pyt