XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r. – Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego – Parafialne Dożynki

W niedzielę po 14 września obchodzimy uroczystość Odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafialne Dożynki. Dziękczynie za tegoroczne zbiory odbędzie się podczas sprawowanej o 11.30 Sumy Odpustowej. Po Mszy Św. sołtysi miejscowości położonych w parafii wraz z radami sołeckimi i kołami gospodyń wiejskich zapraszają na poczęstunek przy sali parafialnej.

W środę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, a także ministrantów. Dlatego do udziału we Mszy Sw. o 18.00 zapraszam szczególnie dzieci młodzież i ministrantów. Po Mszy Św. spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w salce parafialnej.

W sobotę czcimy św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę. W Parafii Mątawy odbędzie się doroczny Dekanalny Dzień Młodzieży. O 18.00 początek spotkania. Proszę, żeby chętni zgłosili się najpóźniej w środę.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. 11.30 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców.

Za trzy tygodnie w sobotę, 5 października br. Parafialny Zespół Caritas organizuje wyjazd do Zoo-egzotycznego Kaszuby w Tuchlinie. W zoo do obejrzenia różne gatunki papug, węży, gadów oraz film o życiu tych zwierząt. W programie wyjazdu także wizyta w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Za wyjazd dzieci płacą 15 zł, a rodzice 25 zł. Zapisy u pań z Caritasu, można zgłosić się także w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

Porządek Mszy Św. i intencje od 16 do 22 września 2019 r.
PN 18.00: W intencji za parafian
WT 18.00: + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu
ŚR 18.00: + Edward, rodzice z obojga stron i bracia
CZ 9.00: + Gertruda Pliszka i dusze w Czyśćcu