29 Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r. – Parafialny Dzień Modlitwy w Intencji Chorych i Służby Zdrowia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Parafialny Dzień Modlitwy w intencji Chorych
i Służby Zdrowia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Z tej okazji o 11.30 Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj odprawi Mszę Św., podczas której udzieli Sakramentu Namaszczenia Chorych. Na zakończenie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówi modlitwę za chorych, za pracowników służby zdrowia oraz o ustanie pandemii koronawirusa i udzieli indywidualnego eucharystycznego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.

Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Misyjnego ofiary składane na kolektę są przeznaczone na misje katolickie. O misjonarzach pracujących w różnych regionach świata, zwłaszcza wywodzących się z naszej diecezji pamiętajmy zawsze w naszych modlitwach.

We wtorek w związku ze wspomnieniem św. Jana Kantego, prezbitera, mamy Dzień modlitw za uczelnie katolickie. Szczególnie ofiarujmy te modlitwy w intencji naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

W czwartek obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa kujawsko-pomorskiego. W łączności ze Mszą Św. będzie odprawione okolicznościowe nabożeństwo. Z tej racji, że jest to 22-gi dzień m-ca będzie też modlitwa ku czci św. Rity i poświęcenie róż.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Na Mszę Św. o 11.30 zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców. Podczas Mszy Św. odbędzie się poświęcenie różańców.

Za dwa tygodnie przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Od dzisiaj można składać wypominki za zmarłych listopadowe, czyli jednorazowe oraz roczne. Formularze są wyłożone pod chórem. Wypominki roczne proszę przynosić osobiście, a listopadowe wraz z ofiarą wrzucać do przygotowanej skrzynki.

Porządek Mszy Św. i intencje od 19 do 25 października 2020 r.

PN 18.00:            + Krystyna Kluska w 1 r. śm.

WT 18.00:            + Rodzice Stanisława i Franciszek Rudzcy, Maria, Władysława, Bolesław, Aniela

ŚR 18.00:            Z podziękowaniem za odebrane łaski i o bł. Boże dla p. Krystyny

CZ 18.00:            Za dusze w Czyśćcu

PT 18.00:             + Marianna Prylińska (od Zakł. Pogrzebowego HADES z Nowego)

SO 18.00:            Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o zdrowie dla żyjących członków rodziny
oraz za + Rodzice Janina, Antoni Ulańscy, Katarzyna i Antoni Gzella

ND 8.00:              + Henryk Liczkowski w 1 r. śm.

ND 9.30:              + Maria Kreja-Rutkowska w 8 r. śm.

ND 11.30        Dziękczynna w 67 r. Sakr. Małż. Marii i Kazimierza