XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny i rozpoczyna się Tydzień powszechnej modlitwy za misjonarzy i za dzieło ewangelizacji pod hasłem „Pełni Ducha i Posłani”. W tym czasie niesiemy też pomoc materialną Kościołowi Misyjnemu. Dlatego dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na działalność Papieskich Dzieł Misyjnych.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Jeszcze raz mamy okazję zgromadzić się na modlitwę i prosić tego świętego patrona rodzin o pomoc dla dla naszej wspólnoty parafialnej, Ojczyzny i całego Kościoła. Zapraszam na Różaniec i Mszę Św.

Za tydzień, w niedzielę 28 października br. będziemy przeżywać X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „PAKISTAN – PRZERWAĆ MILCZENIE”. Za pośrednictwem organizacji POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE możemy pomóc materialnie chrzescijanom w Pakistanie przez zbiórkę do puszek po każdej Mszy Św. oraz przez wysyłanie SMS-ów (szczegółowe informację na plakacie).

Za dwa tygodnie, w niedzielę 4 listopada br. podczas Mszy Św. o 11.30 będą z nami modlić się przedstawiciele Jednostki Strzeleckiej 33-01 działającej przy III Liceum Ogólnokształcącym im.  Jana Pawła II w Grudziądzu pod dowództwem St. Chor. Sztab. Romana Sarnowskiego. Delegacja Jednostki przybędzie do nas ze sztandarem, aby razem z nami uczcić 100-lecie Niepodległosci Polski, zapalić znicze na grobach nieznanych żołnierzy i kapłana męczennika oraz odśpiewać pieśń na cześć poległych i pomordowanych. Już dziś zapraszam do udziału w tej uroczystości, zwłaszcza delegacje organizacji mundurowych z naszej parafii, szczególnie OSP ze sztandarami.

Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci i młodzieży będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek o 16.30, Różaniec wspólny od poniedziałku do soboty o 17.30 z wyjątkiem wtorku (8.30), a w niedzielę po Mszy Św.
o 9.30.

Parafialna Strona Internetowa została na nowo uruchomiona pod nowym adresem:
www.pbzowo.diecezja-pelplin.pl

Zachęcam do nabywania wydawnictw katolickich: Jest nowy nr „Pielgrzyma”, bieżący – „Małego Pielgrzyma”, Gość Niedzielny, tygodnik katolicki (5 zł) i kalendarze ścienne z Wydawnictwa „Bernardinum”.

Na stoliczku są wyłożone ulotki i obrazki związane z Tygodniem Misyjnym oraz misyjne czasopisma „Misje Dzisiaj” (4 zł), „Świat Misyjny” (2,70 zł); a także formularze na wypominki listopadowe i roczne.