Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii Kościoła jest to ostatni dzień okresu Wielkanocy. Od poniedziałku będziemy przeżywać czas zwykły w liturgii Kościoła. Tradycyjnie czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej przedłuża się o jeden tydzień, czyli do Niedzieli Trójcy Najświętszej.

Dla naszej parafii dzisiejszy dzień jest podwójnie świąteczny, gdyż przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do pełnego uczestnictwa w Eucharystii przygotowało się 13-cioro dzieci. Rodzice dzieci komunijnych jako dar dla naszego kościoła ufundowali komplet świec olejowych, które będą zapalane na ołtarzach przy sprawowaniu liturgii i nabożeństw. Bóg zapłać!

Tradycyjnie rodzice dzieci komunijnych podjęli się trudu sprzątania i dekorowania kościoła oraz jego otoczenia, za co bardzo serdecznie im dziękujemy. Bóg zapłać!

Po południu o 16.00 będzie odprawione nabożeństwo majowe i dziękczynne za dar Eucharystii. Po nabożeństwie odbędzie się wręczenie pamiątek Pierwszej Komunii Świętej.

Od poniedziałku do soboty razem z dziećmi komunijnymi będziemy przeżywać Biały Tydzień. Do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o 18.00 zapraszamy rodziców, babcie i dziadków, chrzestnych i rodzeństwo oraz wszystkich chętnych.

W poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

Także w poniedziałek będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 2022. Do świętowania tego wydarzenia zapraszam w niedzielę, 4 czerwca 2023 r. podczas Mszy Św. o 11.30. Przygotowanie Rocznicy będzie we wtorek o 17.00 w kościele. Zapraszam wszystkie dzieci rocznicowe.

W środę mamy kolejne święto maryjne – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, wprowadzone na pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa. Jednocześnie jest to Pierwszy Czwartek Miesiąca, dlatego od 17.00 będzie Godzina Święta z modlitwami do Miłosierdzia Bożego, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedzi.

Uwaga! Już w czwartek zamiast w sobotę odbędą się odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Odwiedziny rozpoczną się o 8.30 i będą przebiegać w takim porządku jak zawsze. Zmiana spowodowana jest wyjazdem do pomocy w Spowiedzi dzieci Komunijnych w Wielkim Lubieniu.

W Pierwszy Piątek Miesiąca od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi.

W sobotę o 10.30 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego. Wieczorem z racji Pierwszej Soboty Miesiąca w łączności ze Mszą Św. będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i na zakończenie Białego Tygodnia zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi dzieci komunijnych, ich rodziców i rodzeństwa.

Za półtora tygodnia będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Bardzo proszę członków Rady Parafialnej oraz inne osoby współpracujące o przystąpienie do przygotowywania ołtarzy i procesji Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przebiegać od Kościoła w kierunku do Kapliczki Bożego Miłosierdzia, potem do Kapliczki św. Floriana i dalej skrótem koło Jeziora do Kapliczki Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie do Krzyża naprzeciw Cmentarza i do Kościoła na zakończenie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 29 maja do 4 czerwca 2023 r.

PN 18.00:              W intencji Karoliny o zdrowie i błogosławieństwo Boże

WT 18.00:             ………………………………………………………………………………………

ŚR 18.00:              + Helena i Alfons

CZ 18.00:              ………………………………………………………………………………………

PT 18.00:              ………………………………………………………………………………………

SO 18.00:              + Regina i Teresa

ND 8.00:               + Grażyna i Aleksander

ND 9.30:               + Józef Makieła i Wiesław Gzella

ND 11.30:              + Teresa Gatza

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Staś