25 Niedziela Zwykła – 22 września 2024 r.

Tydzień temu obchodziliśmy Parafialny Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafialne Dożynki, dziękczynienie za plony. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizowanie i przeżywanie uroczystości.  Za obecność dziękuję przede wszystkim  gospodarzom: rolnikom, sadownikom, ogrodnikom, pszczelarzom, leśnikom, a także delegacjom OSP i KGW, działającym na terenie parafii oraz członkom wspólnot parafialnych Żywego Różańca, Rady Parafialnej, Caritas, Koła Misyjnego, Koła Ministranckiego.

Szczególnie dziękuję OSP z Fletnowa za przybycie ze sztandarem organizacji, sołtysom z Bzowa, Fletnowa i Krusz za aktywny udział w liturgii odpustowej oraz przygotowanie chleba dożynkowego i symboli pracy żniwnej, KGW za przygotowanie poczęstunku po Mszy Św., a zwłaszcza parafianom z Fletnowa za niespodziankę w postaci zupy.

Za służbę liturgiczną dziękuję ministrantom, Kołu Misyjnemu, p. organistce i kantorkom.

Dziękuję także za przygotowanie kościoła: sprzątanie, kwiaty i wymianę obrusów.

W tym tygodniu za kwiaty i aktywny udział w sprzątaniu kościoła dziękuję parafianom z rejonu Bzowo – Szosa od str. Fletnowa w kier. Warlubia. Na następny tydzień prosimy parafian z rejonu Bzowo – Szkoła i w kier. szosy głównej oraz od Kapliczki MB Fatimskiej w kierunku Rulewa.

Kolekta na cele inwestycyjne parafii wyniosła 1104 złotych.

Dzisiaj w naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez powódź na Dolnym Śląsku. Zbiórkę prowadzi Parafialny Zespół Caritas.

Oprócz tego odbywa się zbiórka rzeczowa sprzętów i żywności trwałej niezbędnej dla powodzian, żeby mogli funkcjonować i walczyć ze skutkami powodzi. Dzisiaj Caritas przyjmuje rzeczy po każdej Mszy Świętej w Sali Parafialnej, a w tygodniu w Świetlicy Wiejskiej oraz udziela szczegółowych informacji.

Wszystkich członków ŻYWEGO RÓŻAŃCA zapraszamy na obchody Święta Matki Bożej Różańcowej dnia 7 października 2024 r. (poniedziałek). Program spotkania jest następujący: 17.30 Różaniec; 18.00 Msza Św. z konferencją; po Mszy Św. spotkanie w Sali Parafialnej.

Zapraszam także do utworzenia nowej żywej róży różańcowej. Chętni mogą zgłaszać się od zaraz, a szczególnie w święto Matki Bożej Różańcowej. Po zebraniu się grupy 20 osób wspólnie wybierzemy patrona i uroczyście rozpoczniemy modlitwę nowej żywej róży.

Gorąco zapraszam młodzież pełnoletnią do założenia grupy duszpasterskiej, dającej możliwość duchowego rozwoju w oparciu o Pismo Święte i nauczanie Kościoła oraz aktywne praktykowanie wiary i udzielanie się we wspólnocie Kościoła. Pierwsze – organizacyjne spotkanie odbędzie się 11 X 2024 r. o 19.30 w Sali Parafialnej.

Porządek Mszy Św. i intencje od 23 do 29 września 2024 r.

Od poniedziałku do soboty nie będzie Mszy Świętych w kościele parafialnym.

W przyszłą niedzielę:

8.00                     + Kazimierz i Stefania Głodny w r. śm. Kazimierza

9.30                     Dziękczynna za dar życia i zdrowia

11.30                   + Czesław Sikora i Urszula Sikora w 4 r. śm.

Czasopisma: Pielgrzym, Misje Dzisiaj, Świat Misyjny i Misyjne Drogi, Staś

Biuletyn Parafialny