14 Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Prace konserwatorskie przy balustradzie chóru rozpoczną się po uroczystościach odpustowych.

We wtorek Msza Św. będzie odprawiona o 8.00 rano.

W czwartek o 17.30 zapraszam na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada 13-sty dzień miesiąca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie: o 17.30 będzie Różaniec, o 18.00 Msza Św. i na zakończenie Mszy Św. procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece.

W niedzielę, 14 lipca br. będziemy obchodzić Odpust Parafialny św. Małgorzaty Antiocheńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki parafii. Uroczystość rozpocznie się o 11.00 Mszą Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja.

Po Mszy Św. wraz z Radą Parafialną, Parafialnym Zespołem Caritas oraz przedstawicielami lokalnej społeczności zapraszam na Festyn Odpustowy w Ogrodzie przy Plebanii. Przygotowywane są konkursy, gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Pani Doroty z Torunia. Będzie okazja do wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych. Zarówno na Mszę Św. Odpustową, jak i Festyn zapraszamy wszystkich: całe rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych.

W celu przygotowania liturgii odpustowej zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów i Koło Misyjne. Zbiórka odbędzie się w sobotę o 11.00 w kościele i sali parafialnej.

Odpust Parafialny to nie tylko uroczysta celebracja i wspólne świętowanie, ale także przeżycie duchowej odnowy. Zapraszam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania każdego dnia przed Mszą Św.

Koło Misyjne naszej parafii zaprasza do udziału w akcji zbierania słodyczy, przyborów szkolnych i sprzętu sportowego dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej  w Bąkowie. Dary można składać dzisiaj w kościele do przygotowanego kosza lub w ciągu tygodnia w plebanii po wieczornej Mszy Św. Dary zostaną przekazane w dniu odpustu. Bóg zapłać!

Parafialny Zespół Caritas przygotował wycieczkę dla dzieci do miejscowości Bochlin do tzw. „Toscanii Kociewskiej”. Wycieczka odbędzie się 31 lipca br. Udział własny uczestnika wynosi 30 zł. Zapisy prowadzą ksiądz proboszcz oraz wyznaczone osoby z Zespołu Caritas: p. Izabela Piątkowska, p. Agnieszka Kosikowska oraz p. Ewa Staniak.

Porządek Mszy Świętych i intencje od 8 do 14 lipca 2024 r.

PN 18.00:            …………………………………………………..

WT 8.00:              …………………………………………………..