Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. Celebrujemy pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Parafialny Zespół Caritas przygotował palmy oraz babeczki wielkanocne
i sprzedaje je przed każdą Mszą Św. Bardzo dziękujemy za prowadzenie tej akcji.
Koło Misyjne zaprasza na Kiermasz Wielkanocny po każdej Mszy Św.
w przedsionku Kościoła.
Dzisiaj kończy się zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i wielkanocne dekoracje ołtarzy. Do tej pory złożono w ofierze 1026 zł. Bóg zapłać!
W związku ze zbliżającym się Triduum Paschalnym proszę o przygotowanie ołtarza Ciemnicy oraz Ołtarza Grobu Pańskiego.
W Wielki Czwartek o 18.00 będzie odprawiana Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 21.00 godziny.
W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętych, ale rozważa Mękę Pana Jezusa podczas wieczornej liturgii. Z Jezusem cierpiącym zjednoczmy się przez post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Mimo powszednich zajęć starajmy się wyciszyć i tak ułożyć pracę i inne zajęcia tak, aby uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.
Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Głównym obrzędem jest adoracja krzyża. Liturgia kończy się udzieleniem Komunii Św. i przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Grobu Pańskiego.
Ponieważ w Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
O 20.30 zaśpiewamy Gorzkie Żale i nastąpi przerwa w adoracji.
W Wielką Sobotę Kościół także nie sprawuje Mszy Świętych, ale czuwa przy Jezusie Eucharystycznym w Grobie Pańskim. Adoracja trwać będzie od 9.00 do 21.00, tj. do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
Porządek adoracji jest opublikowany w gazetce oraz wywieszony w gablocie.
Do członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Parafii zwracam się z serdeczną prośbą o pełnienie warty honorowej przy Ołtarzu Grobu Pańskiego oraz o przygotowanie paschalnego ogniska.
Wigilia Paschalna rozpocznie się o 21.00 na zewnątrz Kościoła. Uroczysta celebracja Wielkiej Nocy obejmuje Liturgię Światła z uroczystym poświęceniem i wniesieniem nowego Paschału do Kościoła, Liturgię Słowa Bożego streszczającą dzieje zbawienia, Liturgię Chrzcielną z odnowieniem przyrzeczeń Chrztu Świętego, Liturgię Eucharystyczną i Procesję Rezurekcyjną, czyli Zmartwychwstania Pańskiego.
Na Wigilię Paschalną przynosimy świece. Zapalimy je trzykrotnie: podczas Liturgii Światła, na Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu oraz w Procesji Rezurekcyjnej.
Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Staś, czasopisma misyjne, Dobre Nowiny