1 Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, w którym będzie towarzyszyć nam hasło duszpasterskie: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Będziemy odkrywać dary, których udziela Duch Święty w Kościele. W Pierwszą Niedzielę Adwentu jest to dar pokoju.

Od poniedziałku do piątku o 16.00 zapraszam na Roraty, Msze Święte Adwentowe. Na te Msze Święte przychodzimy z lampionami, które symbolizują nasze oczekiwanie na naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, który jest Światłością świata.

Koło Misyjne przygotowało kiermasz adwentowo-bożonarodzeniowy. Po każdej Mszy Świętej zapraszamy do Salki Parafialnej, gdzie można kupić różne ozdobne przedmioty wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia. Celem kiermaszu jest pozyskanie środków na wyposażenie Salki Parafialnej.

W Adwencie sprzedawane są świece Caritas w ramach akcji charytatywnej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas będą sprzedawać świece w przedsionku kościoła. Duże po 20 zł, a małe po 12 zł.

Na ołtarzu bocznym NMP znajdują się opłatki wigilijne poświęcone w kościele. Za komplet opłatków składa się dobrowolną ofiarę do przygotowanej puszki.

W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

W tym tygodniu będziemy przeżywać dni eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek Miesiąca o 16.00 zapraszam na Mszę Św. i Godzinę Świętą po Mszy Św. Adoracja będzie trwać do 17.15.

W Pierwszy Piątek Miesiąca o 16.00 będą Roraty. Spowiedź Pierwszo-piątkowa będzie od 17.30 do 18.00. Na zakończenie Msza Św. dla kandydatów do Bierzmowania.

Również w piątek po Roratach w Salce Parafialnej odbędzie się pierwsza próba Jasełek, które są przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas oraz Koło Misyjne. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do wzięcia udziału w przedstawieniu.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca od 9.00 będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Wieczorem wyjątkowo o 18.15 będzie odprawiona Msza Św. z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP.

W sobotę o 15.00 Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci naszej parafii na mikołajki do Świetlicy Wiejskiej w Bzowie.

Za tydzień będzie kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka do puszek na Fundację Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Biuro Pielgrzymkowe ARCUS zaprasza na pielgrzymkę na Kretę w sierpniu 2023 r. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy w przedsionku kościoła. Chętni na wyjazd z naszej parafii mogą zgłaszać się w biurze parafialnym.

Porządek Mszy Św. i intencje od 27 listopada do 4 grudnia 2022 r.

PN 16.00:            O zdrowie dla p. Zdzisławy Trochowskiej

WT 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

CZ 16.00:            + Elżbieta Pyt w m-c po pogrzebie

PT 16.00:             + Władysława w 8 r. śm. i Feliks Chmielewscy

SO 18.15:            + Barbara Jakusz z ok. im.

ND 8.00:              + Krystyna Starko, Marianna Żakowska

ND 9.30:              + Rodzice Kochmańscy oraz zm. z rodziny Romaniuk i Smolińskich

ND 11.30:            + Rodzice Marianna i Antoni Parol oraz brat Janusz

Czasopisma: Pielgrzym, Staś i Kalendarze