Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

W poniedziałek przypada wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Msza Św. będzie odprawiona wyjątkowo o g. 18.00. Ze względu na obchodzone wspomnienie maryjne jest to dzień modlitw za klauzurowe Wspólnoty Życia Konsekrowanego.

We wtorek czcimy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. Podczas Mszy Św. o 16.00 zapraszam do modlitwy za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów, chóry kościelne, zespoły muzyczne i schole liturgiczne oraz za Studium Organistowskie w Pelplinie. Wszystkim wykonującym tę posługę życzymy wielu łask Bożych.

W czwartek po Mszy Św. do 17.15 zapraszam na cotygodniową cichą adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi Świętej.

W sobotę o 11.00 zapraszam dzieci na zajęcia Koła Misyjnego w salce parafialnej połączone z zabawą andrzejkową.

W sobotę pięć minut przed rozpoczęciem Mszy Św., czyli o 15.55 będą bić dzwony na zakończenie starego roku liturgicznego i rozpoczęcie nowego.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Koło Misyjne przygotowuje kiermasz związany z tym okresem liturgicznym oraz z okresem Bożego Narodzenia, do którego Adwent przygotowuje. Stragan będzie dostępny po każdej Mszy Św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy angażowali się w dekorowanie i sprzątanie kościoła od wiosny aż do dzisiejszej niedzieli. Bóg zapłać! W okresie Adwentu nie stawia się kwiatów na ołtarzach, a o sprzątanie kościoła poprosimy umówione osoby.

Biuro Pielgrzymkowe ARCUS zaprasza na pielgrzymkę na Kretę w sierpniu 2023 r. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy w przedsionku kościoła.

Porządek Mszy Św. i intencje od 21 do 27 listopada 2022 r.

PN 18.00:            W intencji za naszą parafię

WT 16.00:            + Cecylia w d. im. oraz Jerzy Miłek

ŚR 16.00:            + Izabela Sowieralska (int. od Zakł. Pogrzebowego „Hades” z Nowego)

CZ 16.00:            + Helena i Alfons