1 Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

Po południu o 15.00 przed wystawionym Najświetszym Sakramentem zaśpiewamy Gorzkie Żale. Podczas nabożeństwa kazanie o Męce Pańskiej.

Od dzisiaj rozprowadzane są Skarbonki Caritas, które pomagają nam praktykować uczynki pokutne, zwłaszcza jałmużnę. Chętni zabierają skarbonki ze stoliczka pod chórem.

W piątek o 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Po nabożeństwie ok. 18.30 Msza Św. i potem spotkanie dla wyznaczonej grupy kandydatów do Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na WSD w Pelplinie oraz zbiórka do puszek „Ad Gentes” na pomoc polskim misjonarzom.

Za tydzień przyjedzie do nas kleryk Robert Pijanowski, żeby podczas każdej Mszy Św. podzielić się z nami świadectwem o powołaniu i spotkać się z młodzieżą. Spotkanie odbędzie się po Gorzkich Żalach. Na spotkanie zapraszamy szczególnie kandydatów do Bierzmowania.

Klerycy WSD w Pelplinie organizują w dniach od 29 do 31 marca br. Rekolekcje Misyjne dla dzieci i młodzieży z diecezji. Zapisy po Mszy Św.

W dniach od 10 do 16 czerwca br. zapraszam na pielgrzymkę do miejsc świętych na Ukrainie. Trasa pielgrzymki wiedzie przez następujące miejscowości: Zamość – Lwów – Olesko – Poczajów – Kamieniec Podolski – Chocim – Żółkiew – Puławy. W zakrystii lub Biurze Parafialnym można otrzymać szczegółowy program i kartę zgłoszenia.