8 Niedziela Zwykła – 3 marca 2019 r.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.

W środę przypada Popielec, rozpoczyna się Wielki Post. Zapraszam na Msze Św. o 9.00 i 18.00 z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem. Na Mszę Św. wieczorną przychodzą kandydaci do Bierzmowania. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, czyli ograniczamy ilość pokarmu i nie spożywamy potraw mięsnych.

Najbliższy czwartek to Pierwszy Czwartek M-ca. Zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji okazja do Spowiedzi i modlitwy do Bożego Miłosierdzia oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek będą odprawione Drogi Krzyżowe o 17.00 dla dzieci oraz
o 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Msze Św. w piątki Wielkiego Postu będą odprawiane ok. 18.30, tj. po Drodze Krzyżowej. Po Mszy Św. spotkanie dla wyznaczonej grupy kandydatów do Bierzmowania.

Z racji przypadającego w tym tygodniu Popielca Nowenna do MBNP będzie odprawiona w sobotę po Mszy Św. wieczornej.

W niedzielę Wielkiego Postu o 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali
z kazaniem pasyjnym.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjne.

W terminie od 10 do 16 czerwca br. planowana jest pielgrzymka do miejsc świętych na Ukrainie. Trasa pielgrzymki wiedzie przez następujące miejscowości: Zamość – Lwów – Olesko – Poczajów – Kamieniec Podolski – Chocim – Żółkiew – Puławy. W zakrystii lub Biurze Parafialnym można otrzymać szczegółowy program i kartę zgłoszenia.

Parafialny Zespół Caritas podaje do wiadomości, że kolonie letnie organizowane przez Caritas Diecezjalną w Pelplinie odbędą się w dniach od 3 do 12 lipca br. w Piaskach k/Łomży w Ośrodku Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Cena wyjazdu wynosi 730 zł od osoby. Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat mogą zapisywać się u pań z Parafialnego Zespołu Caritas do 30 marca br. Przy zapisach należy wpłacić 100 zł.

Czasopisma: Różaniec (6 zł), Pielgrzym (3,30 zł) i M. Pielgrzym (2,90 zł); Biuletyn Informacyjny Parafii.

W piątek zmarł + Władysław Chludziński. Pogrzeb będzie w czwartek o 12.00, Różaniec we wtorek i srodę o 19.00 i o 11.15 w dniu pogrzebu.

W sobotę zmarł + Aleksander Pizoń, lat 95 z Osieka. Pogrzeb we wtorek o 13.00, Różaniec o 17.00 w niedzielę, w poniedziałek po Mszy Św. tj. ok. 18.30 i o 12.30 w dniu pogrzebu.