14 Niedziela Zwykła – 9 lipca 2023 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać! Prace konserwatorskie przy balustradzie chóru rozpoczęły się
w wtorek, 4 lipca br.

W czwartek przypada 13-sty dzień miesiąca. O 18.00 zapraszam na Czuwanie Fatimskie: Msza Św. w intencji za naszą parafię, Różaniec i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece.

Parafialny Zespół Caritas zorganizował wycieczkę dla dzieci do Juraparku w Solcu Kujawskim. Wycieczka odbędzie się w piątek, 14 lipca br. Zbiórka o 7.45 przy sklepie w Bzowie, około 18.00 powrót.

W sobotę, 15 lipca br. będziemy obchodzić Odpust Parafialny św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy, głównej patronki parafii. Uroczystość rozpocznie się o 17.00 Mszą Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja. Tegoroczne święto parafialne łączymy z 255 rocznicą istnienia naszego kościoła parafialnego.

Po Mszy Św. wraz z Radą Parafialną, Parafialnym Zespołem Caritas oraz przedstawicielami lokalnej społeczności zapraszam na Festyn Odpustowy w Ogrodzie przy Plebanii. Przygotowane są konkursy, gry i zabawy oraz słodki poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Wokalno-Muzyczny „Claritas” z Torunia. Będzie okazja do wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych. Zarówno na Mszę Św. Odpustową, jak i Festyn zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny.

W celu przygotowania liturgii odpustowej zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów, psałterzystki. Zbiórka odbędzie się w środę po Mszy Św. tj. ok. 18.45 w kościele.

Aby duchowo przygotować się do odpustu, trzeba skorzystać z Sakramentu Pokuty
i Pojednania. Sakrament będzie sprawowany w piątek od 17.30 do 18.00 oraz w sobotę od 16.30, tj. pół godziny przed Sumą Odpustową.

Proszę o odpowiednie przygotowanie na parafialną uroczystość ołtarzy, kościoła i jego otoczenia: zmianę obrusów, wywieszenie wstęgi i flag. O udekorowanie kwiatami kościoła prosimy parafian z rejonu Bzowo Podwórze.

Koło Misyjne naszej parafii zaprasza do włączenia się w akcję zbierania słodyczy, przyborów szkolnych i sprzętu sportowego dla dzieci z Domu Dziecka w Bąkowie. Dary można składać w kościele oraz w sklepach w Bzowie i Fletnowie. Akcja zakończy się w dniu odpustu przekazaniem darów przedstawicielom Domu Dziecka. Wszystkim, którzy już przekazali dary składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

Porządek Mszy Św. i intencje od 10 do 16 lipca 2023 r.

PN 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            + Zygmunt Prokopowicz

CZ 18.00:            CZUWANIE FATIMSKIE. Msza Św. w intencji za naszą parafię