29 Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r. – Dzień Papieski

Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam na Nabożeństwa Różańcowe: dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30, młodzież i dorosłych od poniedziałku do soboty o 17.30 oraz wszystkich o 16.00 w niedzielę. Za udział we wspólnym odmawianiu Różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We wtorek obchodzimy święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tradycyjnie jest to dzień modlitwy za służbę zdrowia w święto jej Patrona.

W czwartek pomódlmy się za uczelnie katolickie z okazji wspomnienia św. Jana Kantego, który im patronuje. W naszej diecezji jest to także dzień pamięci i modlitwy za kapłanów pomordowanych w 1939 roku podczas „Krwawej Jesieni Pelplińskiej”.

W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, w kościołach na terenie województwa kujawsko-pomorskiego obchodzone jako uroczystość głównego patrona województwa.

W sobotę w Pelplinie odbędzie się Kongres Misyjny Dzieci. Uczestników zajęć naszego Koła Misyjnego zapraszam na wyjazd do Pelplina.

Za tydzień będzie Niedziela Misyjna pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Kolekta Niedzieli Misyjnej jest przeznaczona na misje katolickie.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 11.30 oraz spotkanie po Mszy św. zapraszam dzieci komunijne oraz ich rodziców.

Dziękuję za ofiary złożone tydzień temu na kolektę inwestycyjną, która wyniosła 967 zł i 50 gr oraz na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wyniosła 208 zł i 50 gr. Bóg zapłać!

Zapraszam do wsparcia darami w naturze Sióstr Karmelitanek Klauzurowych z Klasztoru w Gdyni Orłowie. Można podarować ziemniaki, warzywa i owoce, orzechy i miód, a także różnego rodzaju zaprawy owocowe i warzywne. Osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło poproszę o skontaktowanie się. W środę i czwartek w godzinach od 9.00 do 15.00 można będzie składać dary w garażu w Domu Parafialnym lub w plebanii.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i czas modlitw za zmarłych. Formularze na wypominki listopadowe oraz roczne są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypominki listopadowe proszę składać do dużej skarbony pod chórem, a roczne proszę przynosić osobiście. Na wypominki składa się dobrowolne ofiary.

Porządek Mszy Św. i intencje od 17 do 23 października 2022 r.

PN 18.00:            + Rodzice Franciszek i Stanisława oraz Maria, Bolesław i Władysława

WT18.00:             ………………………………………………………………….……………………

ŚR 18.00:            + Jan Spych oraz rodzice Spych i Chmielewscy

CZ 18.00:            ………………………………………………………………….……………………

PT 18.00:             Dziękczynna za dar życia w zdrowiu i radości z ok. 94 ur. p. Urszuli

SO 18.00:            + Henryk Liczkowski w 3 r. śm.

ND 8.00:              + Aleksander i Grażyna

ND 9.30:              + Rodzice Janina i Antoni Ulańscy, Katarzyna i Antoni Gzella i z rodz.

ND 11.30:            + Urszula i Tadeusz Wojtaszek oraz brat Adam

Czasopisma: Pielgrzym, Staś, Różaniec