3 Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

Trwa czas Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
w środę o 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci; w piątek o 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.
W niedzielę o 16.00 Gorzkie Żale z rozważaniem o Męce Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszam do udziału w akcji „Skarbonka Wielkopostna”, prowadzonej przez Caritas Polską. Skarbonki są wyłożone w koszyku pod chórem. Udział w akcji pomaga praktykować uczynki pokutne post, modlitwę
i jałmużnę. Do skarbonki składa się ofiary z pieniędzy zaoszczędzonych dzięki uczynkom postu, czyli rezygnacji z czegoś. W Wielkim Tygodniu te skarbonki jako owoc wielkopostnej pokuty przekazuje się do Caritas na prowadzenie dzieł charytatywnych.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na utrzymanie WSD w Pelplinie. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu odbyło się zebranie Parafialnego Zespołu Caritas.
W zebraniu uczestniczyli dotychczasowi członkowie Zespołu oraz chętni do pracy charytatywnej w naszej Parafii, których włączono do grupy. Podczas zebrania dokonano też wyboru nowego prezesa i skarbnika oraz omówiono plan pracy na najbliższe miesiące.

Najbliższe zadanie związane jest z niesieniem pomocy walczącej Ukrainie i uchodźcom wojennym. Parafialna Caritas ma włączyć się w akcję PACZKA DLA UKRAINY, prowadzoną przez Caritas Diecezji Pelplińskiej. Naszym zadaniem jest przygotowanie trzech paczek według spisu przysłanego przez Centralę w Pelplinie. Spis rzeczy, które mają znaleźć się w paczce, jest wydrukowany na ulotkach wyłożonych na stojaku pod chórem. Rzeczy będą zbierane w sobotę od 12.00 do 14.00 w salce parafialnej. Ponadto od wtorku  do soboty w sklepach w Bzowie i Fletnowie będą wystawione pojemniki do składania potrzebnych rzeczy. Serdecznie dziękujemy za okazane zrozumienie i wielkoduszność.

Walczącą Ukrainę trzeba wspierać też modlitwą. Dlatego ponownie zapraszam we wtorek o 20.30 na Różaniec i Apel Jasnogórski w intencji zakończenia wojny na Ukrainie.

W czwartek o 16.30 zapraszam na zbiórkę wszystkich młodszych ministrantów oraz kandydatów. Oprócz tego zapraszam chłopców chętnych do wstąpienia do Koła Ministranckiego.

W piątek Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada także Dzień Świętości Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszam na Mszę Św. o 18.00, czyli po Drodze Krzyżowej oraz po Mszy Św. na spotkanie nt. Apostolstwa Modlitwy. Spotkanie odbędzie się
w salce parafialnej.

W sobotę o 11.00 do salki parafialnej zapraszam dzieci na spotkanie Koła Misyjnego.

Także w sobotę o 17.00 odbędzie się nauka dla kandydatów do Bierzmowania. Ponieważ w salce będzie zbiórka rzeczy na Ukrainę, na spotkanie zapraszam do kościoła. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa.

Porządek Mszy Św. i intencje od 21 do 27 marca 2022 r.

PN 18.00:            + Dariusz (Msza Św. Gregoriańska)

WT 18.00:            + Dariusz (Msza Św. Gregoriańska)

ŚR 18.00:            W intencji Panu Bogu wiadomej

CZ 18.00:            + Teresa Sarna

PT 18.00:             + Dariusz (Msza Św. Gregoriańska)

SO 18.00:            + Janina Chojnacka w 2 r. śm., Władysław i brat Roman

ND 8.00:              + Dariusz (Msza Św. Gregoriańska)

ND 9.30:              + Janina Chrzanowska w 1 r. śm.

ND 11.30:            Dziękczynna z ok. 58 r. Sakr. Małż. Jadwigi i Janusza oraz 80 ur. Jadwigi

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Staś