Zbiórka rzeczy dla Ukrainy

W dniach od 28 lutego do 11 marca 2022 r. Parafialny Zespół Caritas z pomocą innych wolontariuszy prowadził zbiórkę rzeczy na pomoc dla Ukrainy napadniętej zdradziecko przez Federację Rosyjską.

Do salki parafialnej parafianie przynieśli artykuły żywnościowe, środki czystości i środki higieniczne, pościel, odzież.

Ze źródeł pozaparafialnych pozyskano wózek dziecięcy, wózek inwalidzki, kule, miski, pielucho-majtki, podpaski medyczne i higieniczne, świeczki-podgrzewacze i zapałki.

Zebrane rzeczy zostały przewiezione w poniedziałek, 14 marca 2022 r. do Remizy OSP w Nowem n/ Wisłą, skąd 15 marca wyruszy transport na Ukrainę.

Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom prowadzącym zbiórkę oraz za przewiezienie darów do Nowego serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Bzowo 20220314 01
Aperture: 3.5