4 Niedziela Zwykła – 3 lutego 2019 r.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się wizyty duszpasterskie, czyli kolęda. Odwiedziłem 260 domów. Dziękuję za serdeczne przyjęcie, za rozmowy, za przygotowane poczęstunki i za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać!

W dzisiejszą niedzielę na zakończenie każdej Mszy Św. jest sprawowany obrzędem błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła za wstawiennictwem św. Błażeja.

We wtorek przpada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o 9.00 i na obrzęd poświęcenia chleba i wody przez wstawiennictwo św. Agaty, patronki w niebezpieczeństwie pożarów.

W czwartek obchodzimy Pierwszy Czwartek Miesiąca. O 17.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy do Bożego Miłosierdzia i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjno-remontowe parafii.

Za tydzień, w poniedziałek 11 lutego br. we wspomnienie NMP z Lourdes Parafialny Zespół Caritas organizuje parafiane obchody Światowego Dnia Chorego. Uroczystość odbędzie się o 14.00 w Świetlicy Strażackiej w Kruszach. Zapraszamy wszystkich chorych z naszej parafii do udziału we Mszy Św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chrych oraz na poczęstunek po Mszy Św.