5 Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021 r.

Rozpoczął się maj, miesiąc nabożeństw ku czci NMP. Zapraszam na nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy Św., a w niedziele i uroczystości po Mszy Św. o 9.30. Ponieważ nie ma zakazu gromadzenia się na otwartej przestrzeni zachęcam do organizowania nabożeństw maryjnych przy kapliczkach. Do udziału w nabożeństwach zarówno w kościele, jak i przy kapliczkach zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych. Nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa, zwłaszcza zakrywanie nosa i ust maseczką oraz dystans 1,5 m między uczestnikami zgromadzenia.

W poniedziałek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. podczas każdej Mszy Św. odbędzie się odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski w opiekę Najświętszej Maryi.

We wtorek czcimy św. Floriana, męczennika, który jest patronem strażaków. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o 18.00 członków OSP oraz ich rodziny w intencji bezpieczeństwa ich służby i uchronienia nas od pożarów i katastrof.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek m-ca. O 17.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji będzie okazja do Spowiedzi oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie o 18.00 będzie Msza Św. W tym dniu przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego.

W piątek, ponieważ będzie to Pierwszy Piątek m-ca, od 17.00 będzie okazja do Spowiedzi. Na Mszę Św. o 18.00 i spotkanie po Mszy Św. zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii.

Porządek Mszy Św. i intencje od 3 do 9 maja 2021 r.

PN 8.00:             + Maria i Feliks Pająk w r. śm. Feliksa

PN 9.30:             O ustanie pandemii oraz o łaskę zdrowia dla dotkniętych chorobą COVID i o wytrwanie w wierze dla wszystkich – od Róży Różańcowej z Bzowa

PN 11.30:           + Jan Spych

WT 18.00:          …………………………………………………………………………………..

ŚR 18.00:           …………………………………………………………………………………..

CZ 18.00:           …………………………………………………………………………………..

PT 18.00:           Dziękczynna z ok. 50 ur. Anny i o Boże Błogosławieństwo

SO 18.00:          + Eugenia i Franciszek w 15 r. śm. Fandrejewscy

ND 8.00:             + Elżbieta Różańska w 1 r. śm.

ND 9.30:             + Marian Gardynik w r. śm.

ND 11.30:          + Justyna Rytlewska w r. śm.