Wniebowstąpienie Pańskie – 16 maja 2021 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jednocześnie jest to 16-sty dzień m-ca, w którym pragniemy uczcić Relikwie Świętego Jana Pawła II. Na zakończenie każdej Mszy Św. odmawiana jest modlitwa w intencji rodzin oraz udzielane błogosławieństwo za wstawiennictwem Świętego Papieża.

Trwa miesiąc maj. Zapraszam na nabożeństwa majowe po Mszy Św. wieczornej w kościele parafialnym.
W tym tygodniu poprzedzającym uroczystość Zesłania Ducha Świętego w łączności ze Mszą Św.
i nabożeństwem majowym będzie odprawiana Nowenna do Ducha Świętego.

W sobotę obchodzimy Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę Św. o 18.00 oraz czuwanie modlitewne po Mszy Św. zapraszam wszystkich kandydatów do Bierzmowania. Podczas czuwania będzie nowenna do Ducha Świętego, Litania do Matki Bożej i modlitwy ku czci św. Rity z Cascii.

Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy czas Wielkanocy w liturgii Kościoła. Czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej zakończy się za dwa tygodnie w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Za dwa tygodnie w niedzielę 30 maja br. odbędzie się uroczysta Pierwsza Komunia Święta. W tym dniu będzie zmieniony porządek Mszy Św. Pierwsza Msza Św. o 8.00, druga z uroczystą Pierwszą Komunią Świętą o 10.30 i trzecia o 12.30. We Mszy Św. Komunijnej uczestniczą dzieci i ich rodzice. Pozostałych parafian proszę o wybranie Mszy Św. rano lub w południe.

Zbiórka „Pomoc dla Lei” wyniosła 1233 zł i 50 gr. Bóg zapłać!

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szablewski Mateusz z Fletnowa oraz Bocian Jolanta z Parafii w Jeżewie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien zgłosić to do proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 17 do 23 maja 2021 r.

PN 18.00:          W pewnej intencji

WT 18.00:        + Jan Piechowski

ŚR 18.00:         + Joanna Adrian /od Zakł. Pogrzebowego z Nowego/

CZ 18.00:           W pewnej intencji