Zesłanie Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy w liturgii Kościoła. Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończy się czas Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Za niecałe dwa tygodnie, w czwartek, 3 czerwca br. będzie uroczystość Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła.

W środę do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o 18.00 oraz na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam matki i tych, którzy chcieliby pomodlić się za swoje mamy z okazji Dnia Matki.

W czwartek obchodzimy święto kościelne Jezusa Chrystusa Najwyższego
i Wiecznego Kapłana.

W sobotę o 9.00 będzie nabożeństwo pokutne i Spowiedź dla dzieci komunijnych, ich rodziców oraz wszystkich, którzy potrzebują Sakramentu Pokuty.

Za tydzień, w niedzielę 30 maja br. odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu porządek Mszy Św. będzie zmieniony: pierwsza Msza Św. o 8.00, druga o 10.30 – to uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a o 12.30 będzie odprawiona trzecia Msza Św. Na Mszę Św. o 10.30 zapraszam tylko dzieci komunijne oraz ich rodziców z powodu obowiązujących wciąż ograniczeń liczby osób. Pozostałych parafian proszę o uczestniczenie we Mszy Św. rano lub w południe.

Po południu o 16.00 będzie nabożeństwo dziękczynne dzieci komunijnych.

W przyszłym tygodniu w poniedziałek, 31 maja br. w naszej parafii odbędzie się zjazd kapłanów mojego rocznika święceń z okazji 31 rocznicy przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. koncelebrowanej, którą będziemy sprawować o 11.00 w naszym kościele parafialnym. Uroczystości będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj.

Zapowiedzi. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szablewski Mateusz z Fletnowa oraz Bocian Jolanta z Parafii w Jeżewie (2). Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien zgłosić to do proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 24 do 30 maja 2021 r.

PN 18.00:           + Rodzice Helena i Alfons

WT 18.00:          + Joanna Adrian z okazji Dnia Matki

ŚR 18.00:           Z okazji Dnia Matki o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich matek
w naszej parafii