Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 27 grudnia 2020 r.

Dzisiaj, w niedzielę w Oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Św. modlimy się za małżeństwa o odnowienie w nich daru Sakramentu Małżeństwa i o umocnienie miłości, wierności, uczciwości i nierozerwalności małżeńskiej.

W czwartek w łączności ze Mszą Św. o 16.00 będzie odprawione Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.

W piątek przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30 i 11.30, a także o 16.00 w związku z obowiązującym limitem uczestników liturgii, ażeby jak największa liczba osób mogła uczestniczyć w Eucharystii w to ważne święto, kończące Oktawę Narodzenia Pańskiego.

W tym tygodniu, 2 stycznia 2021 r. przypada Pierwsza Sobota M-ca. W łączności ze Mszą Św. o 16.00 będzie odprawione Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa Kolęda na 2021 rok będzie odbywać się w ten sposób, że parafianie zostaną zaproszeni na nabożeństwo kolędowe do kościoła. W ramach tego nabożeństwa będzie odprawiona Msza Św., odbędzie się błogosławieństwo rodzin, poświęcenie wody i śpiewanie kolęd. Po powrocie do domu domownicy pokropią swój dom poświęconą w kościele wodą i wspólnie odmówią przekazane im modlitwy. Nabożeństwa kolędowe rozpoczną się po uroczystości Objawienia Pańskiego.

Porządek Mszy Św. i intencje od 28 grudnia 2020 r. do 3 stycznia 2021 r.

PN 16.00:           + Jarosława Kowalewska w 16 r. śm.

WT 16.00:          + Eugenia i Franciszek Fandrejewscy w 2 r. śm. Eugenii

ŚR 16.00:

CZ 16.00:           Intencja zarezerwowana

PT 8.00:             + Józef i Rozalia Starko w r. śm.

PT 9.30:             + Gerard Karamucki i z rodziny Grzonka

PT 11.30:           O Boże Bł. w rodzinie – o umocnienie wiary, nadziei i miłości

PT 16.00:

SO 16.00: