Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 16 czerwca 2022 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Po Mszy Św. o 9.30 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy,
w której uwielbimy Chrystusa poza murami kościoła i w ten sposób wyznamy wiarę w Jego realną obecność w Najświętszym Sakramencie. Poprzez modlitwy błagalne będziemy prosić o błogosławieństwo dla nas wszystkich.

Porządek procesji jest następujący: krzyż i latarnie, sztandary, feretrony, dzieci komunijne z Różańcem, dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci, kapłan z Najświętszym Sakramentem pod baldachimem, śpiewacy i wszyscy pozostali wierni.

Trasa procesji będzie przebiegać od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza i Kościoła. Na zakończenie procesji udajemy się do kościoła, gdzie odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dzisiaj wieczorem o 18.00 będzie Nabożeństwo Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego. Na to nabożeństwo zapraszam wszystkich od najstarszych do najmłodszych, ale szczególnie młodzież. W tym nabożeństwie powinni uczestniczyć wszyscy kandydaci do Bierzmowania. Nabożeństwo będzie trwało ok. 45 minut.

Po uroczystości Bożego Ciała zapraszam do udziału w obchodach Oktawy. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą odbywać się po Mszy Św. o 18.00 w dni powszednie oraz po Mszy Św. o 9.30 w niedzielę.

Na piątek po Bożym Ciele Ksiądz Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Czasopisma: Pielgrzym, WPiS