12 Niedziela Zwykła – 19 czerwca 2022 r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w godne przeżywanie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: dziękuję za przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała i haseł, za niesienie w procesji krzyża, latarń, sztandarów i feretronów oraz baldachimu, dziękuję całej służbie liturgicznej, zwłaszcza ministrantom, lektorom oraz śpiewakom, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom niosącym Różaniec oraz paniom, które przygotowywały dzieci. Dziękuję za dekoracje na trasie procesji oraz w innych miejscach. Dziękuję wszystkim wiernym za udział w procesji i wspólną modlitwę.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. W dni od poniedziałku do czwartku po Mszach Świętych o 18.00 pójdźmy w procesji eucharystycznej wokół kościoła. Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci, zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty. Na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie wianków oraz wręczenie upominków dla tych dziewczynek, które najwięcej razy uczestniczą w procesjach.

W czwartek jest uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z piątku.

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 Msza Św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Litanią i Aktem Wynagrodzenia, za którego odmówienie można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Kandydaci do Bierzmowania kończą pierwszy rok przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Dlatego niech wszyscy przyjdą w piątek na Mszę Św. o 18.00 i przyniosą ze sobą indeksy, aby uzyskać potwierdzenie udziału w formacji.

W sobotę o 11.00 w Ogrodzie Przy Plebanii odbędzie się Zbiórka Rekreacyjna Koła Ministranckiego na zakończenie roku formacyjnego. Zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów, a także tych, którzy chcieliby przystąpić do Wspólnoty Ministranckiej. Do wspólnej zabawy zapraszamy także Koło Misyjne, czyli wszystkie dzieci przychodzące na sobotnie spotkania w Salce Parafialnej.

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Z powodu odpustu obchodzonego w Warlubiu Msza Św. w Bzowie będzie odprawiona już o 16.00.

Zapowiedzi. Sakrament Małżeństwa zamierzają przyjąć: Bieniek Jakub, zam. w Małym Rudniku Parafia
św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich k/ Grudziądza, Diecezja Toruńska oraz Strzeszewska Karolina, zam. we Fletnowie [Zap. 1]. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, powinien powiadomić o tym proboszcza.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 czerwca 2022 r.

PN 18.00:            + Mirosław Leman w m-c po pogrzebie

WT 18.00:            + Maria i Jerzy

ŚR 18.00:            O Boże Bł. dla Anny i Michała oraz Piotra i Sary

CZ 18.00:            O Boże Bł. dla Karoliny, szczególnie o dobre skutki leczenia i dar zdrowia