Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – 20 czerwca 2019 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.

Po Mszy Św. o 10.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, w której chcemy uwielbiać Chrystusa, wyznawać wiarę w Jego realną obecność w Najświętszym Sakramencie i modlić się o błogosłąwieństwo.

W tym roku procesja idzie drogą wokół jeziora w kierunku od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza i Kościoła. Na zakończenie procesji w Kościele odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga, wysławiamy” i przyjmiemy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Pozostałe Msze Św. w Boże Ciało o 8.00 i ok. 12.30, tj. po procesji.

Po uroczystości Bożego Ciała obchodzi się Oktawę. Zapraszam na Msze Św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła w dni powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedzielę po Mszy Św. o 9.30.

W sobotę przypada 22-gi dzień m-ca, poświęcony czci św. Rity z Cascii. Po wieczornej Mszy Św. zapraszam na comiesięczne Nabożeństwo do św. Rity przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które zakończy Procesja Oktawy Bożego Ciała.

W przyszłym roku na przełomie stycznia i lutego mamy możliwość wzięcia udziału w ośmiodniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa”. Jeśli są chętni na ten wyjaz, to proszę o zgłaszanie się, aby można było zorientować się, ile trzeba zarezerwować miejsc.

Kuria Diecezjalna uprzejmie informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna  udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 21 czerwca br.

Czasopisma:

Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Dobre Nowiny, Miłujcie Się, Głos Pokoju

Cegiełka na Relikwie św. Jana Pawła II – książka o pierwszej podróży apostolskiej świętego Papieża do Ojczyzny.