Uroczystość Trójcy Najświętszej – 16 czerwca 2019 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Najświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej, do której zobowiązuje nas Trzecie Przykazanie Kościelne.

W poniedziałek odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Św., czyli ok. 18.45 w Kościele, gdzie będzie miało miejsce zaprzysiężenie członków Rady, a następnie udamy się do plebanii.

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. O 10.00 rozpocznie się główna Msza Św., po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza i Kościoła. Procesja zakończy się w Kościele odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Pozostałe Msze Św. w Boże Ciało o 8.00 i ok. 12.30, tj. po procesji.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała zgodnie z tradycją parafialną oraz o zgłoszenie się osób do niesienia krzyża, lampionów, feretronów, sztandarów, baldachimu.

Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i osoby dorosłe do przygotowania i prowadzenia dzieci. Próby odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę ok. 18.30 przy kościele. Proszę o pomoc w zbieraniu kwiatów.

Zapraszam wszystkich ministrantów do służby Bożej na procesji. W środę po Mszy Św., czyli ok. 18.30 odbędzie się zbiórka w celu przygotowania się do procesji.

Po uroczystości Bożego Ciała obchodzi się Oktawę. Zapraszam na Msze Św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła w dni powszednie po wieczornej Mszy Św., a w niedzielę po Mszy Św. o 9.30.

W sobotę przypada 22-gi dzień m-ca, poświęcony czci św. Rity z Cascii. Po wieczornej Mszy Św. zapraszam na comiesięczne Nabożeństwo do św. Rity przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które zakończy Procesja Oktawy Bożego Ciała.

W przyszłym roku na przełomie stycznia i lutego mamy możliwość wzięcia udziału w ośmiodniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa”. Jeśli są chętni na ten wyjaz, to proszę o zgłaszanie się, aby można było zorientować się, ile trzeba zarezerwować miejsc.

Porządek Mszy Św. i intencje od 17 do 23 czerwca 2019 r.

PN 18.00:      + Władysława w 14 r. śm. i Feliks Piątkowscy

WT 9.00:       O zdrowie dla Cezarego

ŚR 18.00:      + Regina i Aleksander Gowin, zm. z rodz. Jońskich i Gowinów

CZ 8.00:        + Eugenia Pyt w m-c po pogrzebie

CZ 10.00:      + Aniela Wilczewska w 9 r. śm.
PROCESJA BOŻEGO CIAŁA DO CZTERECH OŁTARZY

CZ ok.12.30: Po procesji Msza Św. w intencji parafii

PT 18.00:      + Franciszka i Paweł Ornas

SO 18.00:     Dziękczynna w 1 r. Sakramentu Małżeństwa Emilii