Zesłanie Ducha Świętego – 9 czerwca 2019 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy czas Wielkanocy w liturgii Kościoła.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na działania inwestycyjne w parafii. Obecnie rozpoczyna się renowacja dolnej części ambony oraz ołtarza NSPJ. Wykonawcą jest p. Piotr Romanowski, konserwator zabytków z Torunia. Na wspomniane prace jest przyznana pomoc finansowa przez Urząd Marszałkowski oraz Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu.

W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. W Płochocinie, w Sanktuarium NMP Matki Kościoła o 17.00 będzie odprawiona Msza Św. odpustowa. Msza Św. w Bzowie będzie o 15.00 z powodu wyjazdu na uroczystości w Sanktuarium.

W czwartek Kościół obchodzi święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, ustanowione jako dzień wdzięczności za sakrament kapłaństwa.

Czwartek jest też 13-stym dniem m-ca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie. O 20.00 rozpocznie się Różaniec. Potem Msza Św. i Procesja Światła z figurą NMP Fatimskiej. Na Czuwanie przynosimy świece.

W niedzielę za tydzień przypada uroczystość Trójcy Najświętszej. Kośczy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.

Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.
W dniu uroczystości o 10.00 będzie odprawiona główna Msza Św., po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy od Kościoła w prawo do Kapliczki Miłosierdzia Bożego, następnie do Kapliczki św. Floriana, Kapliczki NSPJ naprzeciw sklepu i do Krzyża naprzeciw Cmentarza i Kościoła. Procesja zakończy się w Kościele odśpiewaniem hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Pozostałe Msze Św. w Boże Ciało o 8.00 i ok. 12.30, tj. po procesji.

Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała zgodnie z tradycją parafialną oraz o zgłoszenie się osób do niesienia krzyża, lampionów, feretronów, sztandarów, baldachimu.

Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i osoby dorosłe do przygotowania i prowadzenia dzieci. Pierwsza próba będzie we wtorek o 18.30 przy kościele.

Zapraszam wszystkich ministrantów do służby Bożej na procesji. W czwartek o 18.30 odbędzie się zbiórka w celu przygotowania się do procesji.

W poniedziałek, 17 czerwca br. odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Spotkanie rozpocznie się po Mszy Św., czyli ok. 18.45 w Kościele, gdzie będzie miało miejsce zaprzysiężenie członków Rady, potem udamy się do plebanii.

Dziękujemy za kwiaty parafianom z Krusz cz. II.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Aleksandra Świderskiego. Wieczny odpoczynek …

Porządek Mszy Św. i intencje od 10 do 16 czerwca 2019 r.

PN 15.00:           + Adam Wojtaszek w 2 r. śm.

WT 9.00:            W pewnej intencji Panu Bogu znanej

ŚR 18.00:           + Barbara i Jan Gzella, Marek Chodkowski

CZ 20.00:           Czuwanie Fatimskie – Msza Św. w int. parafii

PT 18.00:           + Mieczysław i Urszula Kałaczyńscy

SO 16.00:          Dziękczynna w 1 r. Sakr. Małż. Karoliny i Bartosza

SO 18.00:          + Aleksander Pizoń

ND 8.00:             + Dionizy Makowski z ok. ur.

ND 9.30:             + Adam Wronkowski w 1 r. śm.

ND 11.30:          + Dariusz Wenta