Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 7 czerwca 2020 r.

1. W pierwszą niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończymy czas Komunii i Spowiedzi Świętej Wielkanocnej i przygotowujemy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, która przypada w najbliższy czwartek.
  2. Ponieważ trwa stan epidemii nasz Biskup Pelpliński wydał wskazania, według których mają być organizowane obchody Bożego Ciała:
    • Nie organizuje się procesji ulicami parafii ani nie stawia czterech ołtarzy.
    • Po każdej Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
    • W kościołach parafialnych od 15.00 do 18.00 ma odbyć się adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do Spowiedzi.
    • W oktawie Bożego Ciała mogą odbyć się procesje wokół kościoła.
  3. W nawiązaniu do wskazań księdza biskupa diecezjalnego zapraszam do udziału w uroczystości Bożego Ciała, która będzie przeżywana w następujący sposób:
  4. Msze Św. będą odprawione o 8.00, 9.30 i 11.30. Po każdej Mszy Św. odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo proszę o zaangażowanie się w prowadzenie procesji członków Rady Parafialnej, wspólnot Żywego Różańca, Ministrantów, Scholi, młodzieży żeńskiej i męskiej oraz dzieci, kandydatów do Bierzmowania i dzieci komunijnych. Do udziału w procesji zapraszam także członków organizacji społecznych, zwłaszcza OSP i KGW z terenu naszej parafii. Proszę o takie zorganizowanie się, aby w każdej procesji były niesione krzyż, lampiony i baldachim oraz przynajmniej jeden sztandar i jeden feretron. Zapraszam również dziewczynki do sypania kwiatów i proszę ich rodziców o przygotowanie.
  5. Po południu o 15.00 zgodnie ze wskazaniami rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na każdą godzinę adoracji zapraszam parafian z poszczególnych wiosek parafii: od 15.00 parafian z Bzowa, od 16.00 parafian z Krusz i Osieka, od 17.00 parafian z Fletnowa. Każdą godzinę adoracji rozpoczniemy wspólną modlitwą: o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.00 Różaniec w intencji powołań, o 17.00 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 zakończenie adoracji błogosławieństwem eucharystycznym.
  6. Po uroczystości Bożego Ciała obchodzi się Oktawę. Zapraszam na Msze Św. i procesje eucharystyczne wokół kościoła.
  7. W piątek Msza Św. będzie o 16.00 z powodu uroczystości Bierzmowania w Warlubiu.

Porządek Mszy Św. i intencje od 8 do 14 czerwca 2020 r.

PN 18.00:            W dniu urodzin w pewnej intencji Panu Bogu znanej

WT 18.00:            O zdrowie i wszelkie potrzebne łaski z okazji 81 ur. Jadwigi

ŚR 18.00:            + Elżbieta Różańska w m-c po pogrzebie

CZ 8.00:              + Wanda w r. śm. i Paweł Szafryna