XVI Niedziela Zwykła – Odpust Parafialny św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, głównej Patronki – 21 lipca 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Parafialną Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup
Dr Arkadiusz Okroj rozpocznie się o 11.15 procesją z plebanii do kościoła. Po przejściu do kościoła odbędzie się obrzęd przekazania Relikwii św. Jana Pawła II, a następnie będzie celebrowana liturgia Mszy Św.

Dopełnieniem liturgii będzie festyn w Ogrodzie przy Plebanii.

Zachęcam do zakupu książki wydanej z okazji 40-stej Rocznicy Pierwszej Podróży Apostolskiej Papieża Jana Pawła II do Polski jako cegiełki na ofiarę za Relikwie, przekazane nam przez Ksiądza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolitę Lwowskiego. Składając ofiarę za Relikwie wspomagamy katolików Archidiecezji Lwowskiej.

Podczas Festynu na prośbę zainteresowanych Ksiądz Biskup Arkadiusz wpisze pamiatkową dedykację do książki o św. Janie Pawle II.

Bardzo dziękuję tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do odpustu. Dziękuję za prace porządkowe przy kościele i w ogrodzie przy plebanii, dziękuję za przygotowanie kościoła, za sprzątanie, obrusy, kwiaty i za malowanie ściany w miejscu ołtarza NSPJ, który jest w renowacji. Za uroczystą oprawę Mszy Św. dziękuję Służbie Liturgicznej, ministrantom i lektorom, psałterzystce, p. organistce Emilii, p. Małgorzacie oraz wszystkim śpiewakom ze Scholi Juvenes. Dziękuję za przygotowanie Festynu, za wszystkie dary przygotowane na poczęstunek. Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada 22 dzień m-ca. Po Mszy Św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo do św. Rity.

W tym tygodniu przypadają trzy święta kościelne – w poniedziałek św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brigidy, patronki Europy i w czwartek św. Jakuba, Apostoła, patrona pielgrzymów.

W piątek mamy wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP. W Kościele jest to dzień modlitw za rodziców, dziadków oraz za osoby najstarsze w naszych rodzinach.

Za tydzień w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców będzie zbiórka do puszek na międzynarodową fundację MIVA, która dostarca misjonarzom środki transportu.

Porządek Mszy Św. i intencje od 22 do 28 lipca 2019 r.

PN 18.00:           + Władysława Siekierska w 2 r. śm. i zm. z rodziny

WT 18.00:          Z podz. za łaski otrzymane w rodzinie

ŚR 18.00:           + Regina i Aleksander Gowin i zm. z rodziny Jońskich i Gowinów

CZ 18.00:           + Zmarli z rodziny i dusze w Czyśćcu cierpiące

PT 18.00            + Krystyna i Natalia

SO 18.00:          + Czesław Sikora w 23 r. śm.

ND 8.00:             + Marianna i Jan Złoto w 13 r. śm.

ND 9.30:             + Jerzy Pustuła w 13 r. śm.

ND 11.30           + Zbigniew Jagła w 24 r. śm., rodzice z obojga stron, brat i siostra

Czasopisma: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Różaniec, Świat Misyjny