XVIII Dzień papieski w Parafii św. Małgorzaty w Bzowie – 14 października 2018 r.

W łączności z całą naszą Ojczyzną Polską obchodzimy dzisiaj w naszej Parafii XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

Została przygotowana okolicznościowa dekoracja.

Odbyła się też zbiórka do puszek Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Każdy mógł zabrać ze sobą pamiątkę dzisiejszego święta i nabyć wydawnictwa o św. Janie Pawle II.

Uroczystrzą oprawę dzisiejszej liturgii nadała Schola Parafialna śpiewając pieśni i utwory przypominające nam osobę św. Jana Pawła II.

Ksiądz Proboszcz Mirosław wygłosił homilię zawierającą osobiste refleksje dotyczące Świętego Papieża.

Na Mszy Św. płonęło Światło Pamięci, które na zakończenie uroczystości zostało zaniesione do Kapliczki Matki Bożej i św. Jana Pawła II. To światło niech przez cały tydzień przypomina o potrzebie nieustannego poznawania osoby i nauczania naszego Świętego Rodaka.

Przedłużeniem obchodów Dnia Papieskiego będą dwa wydarzenia mające na celu uczczenie 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Apostolską:
1) Prezentacja pt. „Moje spotkania z Janem Pawłem II” we wtorek, 16 października 2018 r. po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 18.30 w kościele;
2) Pielgrzymka do Matemblewa, Kartuz i Sianowa w czwartek, 18 października 2018 r.