XXVIII Niedziela Zwykła – 14 października 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Dzień Papieski daje okazję do przypomnienia osoby i nauczania naszego świętego rodaka, papieża Jana Pawła II. Mamy też możliwość budowania żywego pomnika św. Jana Pawła II przez materialne wsparcie zdolnej lecz ubogiej młodzieży z rodzin katolickich za pośrednictwem Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ofiary składamy do specjalnych puszek.

Kolekta bieżącej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe parafii. Bóg zapłać!

We wtorek przypada 40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Z tej okazji zapraszam wieczorem na Różaniec, Mszę Św. i Spotkanie pod hasłem „Moje spotkania z Janem Pawłem II”.

W czwartek, 18 października br. w święto św. Łukasza Ewangelisty odbędzie się Pielgrzymka do Matemblewa, Kartruz i Sianowa. Motywem Pielgrzymki jest uczczenie 40 rocznicy wyboru świętego Papieża Polaka. Wyjazd z Bzowa o 7.30 rano, zbiórka przy kościele. Proszę, aby pielgrzymi, którzy mogliby skorzystać ze zniżki przy zwiedzaniu Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, zabrali ze sobą dokument uprawniający do zniżki. Powrót jest przewidywany ok. 19.30 wieczorem.

W powodu pielgrzymki w czwartek nie będzie ani nabożeństwa różańcowego, ani Mszy Św. w kościele parafialnym. Różaniec odmówimy i Mszę Św. odprawimy podczas pielgrzymki w Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie.

W przyszłą niedzielę na Mszę Św. o 11.30 zapraszam dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej, mieszkające na terenie naszej parafii wraz z rodzicami.

Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci i młodzieży będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek o 16.30, Różaniec wspólny dla wszystkich od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę po Mszy Św. o 9.30.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przynieśli dary w naturze. W ciągu tego tygodnia dary te zostaną przewiezione do Sióstr Karmelitanek Bosych z Klasztoru w Gdynii Orłowie. Bóg zapłać!

Zachęcam do nabywania wydawnictw katolickich: „Pielgrzyma”, „Małego Pielgrzyma” i kalendarzy ściennych z Wydawnictwa „Bernardinum”.