XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada 2018 r.

W dzisiejszą niedzielę o 11.30 chcemy uczcić 100-lecie Niepodległości Polski razem z przedstawicielami Jednostki Strzeleckiej działającej przy III Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu pod dowództwem St. Chor. Sztab. Romana Sarnowskiego. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz do grobów nieznanych żołnierzy i kapłana męczennika, zapalenie zniczy oraz odśpiewanie pieśni na cześć poległych i pomordowanych.

Po uroczystości będzie możliwość zakupienia książek o tematyce patriotycznej i religijnej.

W tym tygodniu we wtorek Msza Św. będzie o 18.00, tj. wieczorem.

Do czwartku, 8 listopada mamy możliwość uzyskania Odpustu zupełnego za zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Aby uzyskać odpust zupełny należy być w stanie łaski uświęcającej, w dniu spełnienia dzieła odpustowego przyjąć Komunię św., wyrzec się przywiązania do grzechu, odmówić modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Różaniec z wypominkami listopadowymi będzie odmawiany w poniedziałek, piątek i sobotę po wieczornej Mszy Św.

Wypominki listopadowe można składać do 15 listopada br. do skarbony pod chórem. Wypominki roczne można składać osobiście do końca listopada. Formularze są wyłożone na stoliku pod chórem.

W piątek przypada święto kościelne Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego.

Za tydzień w niedzielę, 11 listopada br. przypada 100 Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O 8.00 Msza Św. będzie odprawiona w intencji za naszą Ojczyznę, po południu o 16.00 będzie Różaniec w tej samej intencji, a po nabożeństwie śpiewanie pieśni patriotycznych.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje i remonty.

Dziś do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.