1 Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019 r.

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Eucharystia daje życie. Wielka tajemnica wiary.” Natomiast myślą przewodnią Adwentu, pierwszego okresu roku liturgicznego są słowa z Adhortacji Apostolskiej o Eucharystii Benedykta XVI: „Uczta eucharystyczna objawiając swój wymiar ściśle eschatologiczny wspiera naszą wolność w drodze”.

Od Pierwszej Niedzieli Adwentu są sprzedawane świece w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: duże po 15 zł, małe po 8 zł.

W dni powszednie Adwentu są odprawiane Roraty, Msze Św. ku czci NMP oczekującej narodzin Zbawiciela. Na Roraty przychodzimy z lampionami.

W tym tygodniu mamy Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota m-ca:

W czwartek o 17.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy o Boże Miłosierdzie oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek od 17.30 Spowiedź, a o 18.00 Msza Św. z modlitwami do NSPJ.

W sobotę od 8.45 odwiedziny chorych z Komunią Św., a wieczorem w łączności ze Mszą Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkie dzieci naszej parafii na Spotkanie Mikołajkowe, które odbędzie się w sobotę, 7 grudnia br. o 14.00 w Sali Wiejskiej w Kruszach. Dzieci przygotowują na spotkanie piosenki i wiersze o tematyce religijnej.

W minioną sobotę odbyło się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
i Ekonomicznej. Podczas zebrania podsumowano przeprowadzone w mijającym roku akcje duszpasterskie oraz działania renowacyjno-remontowe w naszej parafii. Omówiono także propozycje pielgrzymek na nowy rok: jednodniowej do sanktuariów w Toruniu, kilkudniowej do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego oraz zagranicznej do Lourdes. Zebranie rozpoczęło się Mszą Św. w intencji parafii i zakończyło modlitwą o opiekę NMP nad nasza wspólnotą.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Za tydzień będzie kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 2 do 8 grudnia 2019 r.

PN 18.00:            + Z rodziny Tyburczy, dziadkowie Borny i Tyburczy

WT 16.00:            Za naszą parafię

WT 18.00:            + Bolesław Wilczewski w m-c po śm.

ŚR 16.00:            + Hubert Makowski w 18 r. śm., rodzice i rodzeństwo

CZ 18.00:            + Rodzice Eugenia i Bronisław Kochmańscy,
Gertruda, Jan, Jerzy i Janusz Bukowscy

PT 18.00:             + Edward, rodzice z obojga stron i bracia