19 Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty parafianom z kolejnego rejonu. Bóg zapłać!

W poniedziałek przypada uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji pelplińskiej.

We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W czwartej przypada 13-sty dzień m-ca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie o 18.00: Różaniec Msza św. i procesja światła z figurą NMP Fatimskiej. Na Czuwanie proszę przynieść świece.

W piątek uczcimy św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.

Po wieczornej Mszy Św., tj. ok. 18.30 zapraszam młodzież, zwłaszcza lektorów, lektorki, psałterzystki i śpiewaków w celu przygotowania Czuwania Maryjnego na uroczystość Wniebowzięcia NMP. Spotkanie odbędzie się w salce parafialnej.

W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystość należy do tzw. świąt nakazanych i Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów.

W sobotę wieczorem o 20.00 zapraszam na Czuwanie Maryjne ku czci NMP Wniebowziętej. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W przyszłą niedzielę uczcimy Relikwie św. Jana Pawła II. Odbędzie się też zbiórka na pomoc dla poszkodowanych przez eksplozję w Bejrucie. Zebrane ofiary będą przekazane za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 10 do 16 sierpnia 2020 r.

PN 18.00:            O zdrowie z okazji 85 urodzin

WT 18.00:            Za dusze w Czyśćcu

ŚR 18.00:            + Krystyna Starko

CZ 18.00:            Czuwanie Fatimskie. Msza Św. w intencji o zdrowie duszy i ciała

PT 18.00:             Za dusze w Czyśćcu

SO 8.00:              + Marian Wilczewski w 5 r. śm.

SO 9.30:              + Zm. z rodziny Wójcik, a szczególnie za śp. Jana, uczestnika Bitwy Warszawskiej w 1920 r., odznaczonego orderem Virtuti Militari

SO 11.30:            + Edward i zm. z rodziny Wojtak

ND 8.00:              + Rodzice Bronisława i Franciszek Wieczorek, Maria i Wojciech Pizoń, Aleksander Pizoń

ND 9.30:              + Julia i Czesław Chojak