2 Niedziela Wielkanocy – Święto Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

Druga Niedziela Wielkanocy to święto Miłosierdzia Bożego. Przeżywajmy je w duchu radości, dziękując za Boże Miłosierdzie jako dar Chrystusa Zmartwychwstałego.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – jest to czas modlitwy za dzieła charytatywne w Kościele, zwłaszcza za „Caritas” oraz jest to czas budzenia różnych inicjatyw, których celem jest okazanie miłosierdzia bliźniemu, zwłaszcza teraz w stanie epidemii. Aktualnie Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje zbiórkę na zakup niezbędnych środków ochrony bezpośredniej dla szpitali i innych placówek niosących pomoc chorym w czasie trwającej epidemii. Informacje, w jaki sposób można wspierać tę akcje są wywieszone w gablocie parafialnej i umieszczone na parafialnej stronie internetowej.

Od poniedziałku zgodnie z postanowieniami ogólnopaństwowymi więcej osób będzie mogło wziąć udział w zgromadzeniu liturgicznym. Powierzchnia naszego kościoła parafialnego pozwala, aby we Mszach Św. i nabożeństwach uczestniczyło jednocześnie 12 osób, 10 osób w nawie i 2 osoby na chórze. Ponadto należy zachować bezpieczne odległości oraz zakrywać usta i nos. Twarz można odsłonić w momencie przyjmowania Komunii Świętej.

W dalszym ciągu pozostaje aktualna dyspensa biskupa diecezjalnego od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane.

W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam do wspólnej modlitwy podczas Mszy Św. o 18.00 w kościele lub za pośrednictwem transmisji internetowej.

W sobotę podczas Mszy Św. o 18.00 uczcimy św. Marka, Ewangelistę i tradycyjnie odprawimy nabożeństwo o urodzaje. Msza Św. będzie transmitowana przez Internet.

Pierwsza Komunia i Bierzmowanie. W tym tygodniu trzeba będzie podjąć decyzję o przesunięciu terminu Pierwszej Komunii Świętej na jesień oraz zorganizować przygotowanie dla dzieci komunijnych oraz kandydatów do Bierzmowania przez Internet.

W najbliższy Pierwszy Piątek M-ca, tj. 1 maja br., planuję odwiedziny chorych z Komunią Św. Proszę, aby chorzy których mam odwiedzić zostali konkretnie zgłoszeni telefonicznie lub bezpośrednio.

Sprawy do załatwienia w Biurze Parafialnym proszę najpierw zgłaszać telefonicznie.

Dziękuję za wszystkie ofiary, które zostały złożone na kolektę podczas Mszy Świętych, do skarbonek oraz w zbiórce na kwiaty. Otrzymałem też ofiary bezpośrednio i wpłacone na konto od osób, które nie mogły uczestniczyć we Mszach Św. Bóg zapłać!

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 kwietnia 2020 r.

PN 18.00:

WT 18.00:

ŚR 18.00:

CZ 18.00:

PT 18.00:

SO 18.00:            + Michał i Wiktoria Pawelczyk w 24 r. śm. Wiktorii

ND 8.00:              Z podz. za 45 lat Sakr. Małż i o błogosławieństwo na dalsze lata

ND 9.30:              Z podz. za 40 lat Sakr. Małż i o błogosławieństwo na dalsze lata

ND 11.30             + Kazimiera Kupis, Władysław Sikora w 40 r. śm.

Czasopisma: Pielgrzym Nr 8/2020 dostępny bezpłatnie w wersji pdf na stronie wydawnictwa: www.pielgrzym.pelplin.pl