4 Niedziela Wielkanocy, czyli Dobrego Pasterza – 12 maja 2019 r.

W dniach od 12 do 18 maja przypadają kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do instytutów życia konsekrowanego.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne parafii.

W poniedziałek, 13 maja br. obchodzimy wspomnienie NMP z Fatimy. W tym dniu rozpoczniemy Czuwania Fatimskie, które odbywać się będą do października, każdego 13 dnia m-ca. Czuwanie rozpocznie się o 20.00 i będzie przebiegać w następującym porządku: Różaniec, Msza Św. i procesja światła z figurą NMP z Fatimy. Proszę o zabranie ze sobą świec.

We wtorek mamy święto św. Macieja, Apostoła. W tym dniu rozpocznie się Nowenna do św. Rity i trwać będzie do 22 maja br. Nowennę odprawiamy razem z Nabożeństwem Majowym.

W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msza Św. będzie odprawiona o 15.00 z powodu wyjazdu na Odpust do Świecia.

W piątek Msza Św. będzie odprawiona wcześniej niż zwykle, już o 16.00
z powodu wyjazdu na uroczystość Bierzmowania w Płochocinie. Natomiast naszych kandydatów do Bierzmowania zapraszam na 19.30 na kolejne spotkanie.

W tym tygodniu osobne nabożeństwa majowe dla dzieci o 16.15 będą odprawione tylko w poniedziałek i środę.

W przyszłą niedzielę, 19 maja br. o 16.00 będzie odprawione Uroczyste Nabożeństwo Majowe przy Figurze NMP na Rytej Górze w Bzowie.

Za dwa tygodnie w niedzielę 26 maja br. podczas Mszy Św. o 11.30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świetej. W przyszłym roku 2020 uroczystość komunijna będzie także w ostatnią niedzielę maja.

Grafik z prośbą o przygotowywanie kwiatów do kościoła przez parafian z poszczególnych rejonów parafii jest wywieszony na tablicy w przedsionku.

Porządek Mszy Św. i intencje od 13 do 19 maja 2019 r.

PN 20.00:           Czuwanie Fatimskie: Msza Św. w int. za naszą parafię

WT 9.00:            + Stanisław Babiarz

ŚR 18.00:           + Julia Filipek w 2 r. śm.

CZ 15.00:           + Zofia i Stanisław Węglikowscy, Teresa i Alfred Piechowscy

PT 16.00:           + Eugenia i Franciszek Fandrejewscy w 13 r. śm.

SO 18.00:          + Maria i Feliks w r. śm.

ND 8.00:             + Mieczysław i Władysława Fandrejewscy w 18 r. śm.

ND 9.30:             O Boże Bł. dla organistki Emilii

ND 11.30:          + Justyna Rytlewska w r. śm., rodzice z obojga stron, brat Adam

Czasopisma: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Różaniec