5 Niedziela Wielkanocy – 10 maja 2020 r.

W środę przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Rozpoczyna się cykl nabożeństw maryjnych nazywanych Czuwaniem Fatimskim. Zapraszam o 18.00 na Mszę Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, potem na Różaniec i Nowennę do MBNP. Na Czuwanie przynosimy świece, które zapalimy podczas modlitwy różańcowej.

W czwartek Kościół obchodzi święto św. Macieja, Apostoła. W tym dniu rozpoczyna się też Nowenna do św. Rity. Odpowiednie modlitwy będziemy łączyć z Nabożeństwem Majowym.

W sobotę uczcijmy św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę, która przypada po 16 dniu m-ca uczcimy Relikwie Świętego Jana Pawła II oraz 100-lecie jego urodzin, które przypadają w poniedziałek, 18 maja. Z okazji tak wspaniałej rocznicy udekorujmy okna naszych domów wizerunkami naszego Świętego Papieża.

W związku ze 100-leciem urodzin św. Jana Pawła II ogłaszam konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej pt. „Dom rodzinny, dzieciństwo i młodość Świętego Jana Pawła II”. Zadanie konkursowe jest adresowane do dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych:
I Kategoria – uczniowie do klasy V szkoły podstawowej włącznie; II Kategoria – uczniowie klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej; III Kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych. Prace w formie elektronicznej należy przesyłać na parafialny adres e-mail w terminie od 18 maja do 20 czerwca 2020 r. Ogłoszenie wyników przewiduje się na 29 czerwca 2020 r. w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Szczegółowy regulamin konkursu będzie opublikowany w Internecie oraz na ulotkach dostępnych w Kościele.

Nadal obowiązują ograniczenia wynikające ze stanu epidemii. W nabożeństwach i liturgiach może uczestniczyć 12 osób oprócz posługujących, zachowując odpowiednie warunki bezpieczeństwa: odległość między uczestnikami zgromadzenia oraz zasłanianie twarzy maseczką. Aktualna jest także dyspensa od obowiązku Mszy Św. niedzielnej.

Sakrament Pokuty i Pojednania jest sprawowany w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., a także na prośbę pragnących z niego skorzystać. Pamiętajmy o Przykazaniu Kościelnym, aby w okresie Wielkanocy przyjąć Komunię Świętą Czas Komunii Świętej wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 18 maja 2020 r.

PN 18.00:            + Krystyna Starko w m-c po pogrzebie

WT 18.00:

ŚR 18.00:            CZUWANIE FATIMSKIE: Msza Św. w intencji o Boże Bł. za wstawiennictwem NMP Fatimskiej, Różaniec przy Figurze M.B. Fatimskiej

CZ 18.00:

PT 18.00:             + Stanisław Mańkus /od Zakł. Pogrz. ORKUS z Nowego/

SO 18.00:

ND 8.00:

ND 9.30:              + Eugenia Pyt w 1 r. śm., Stanisław i Ryszard Pyt

ND 11.30             + Michał Cumbrowski w 24 r. śm.