5 Niedziele Wielkanocy – 19 maja 2019 r.

Grafik z prośbą o przygotowywanie kwiatów do kościoła przez parafian z poszczególnych rejonów jest wywieszony na tablicy w przedsionku. Serdecznie dziękuję już dziś za zaangażowanie w troskę o kościół parafialny.

W środę przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. W łączności z Mszą Św. o 18.00 będzie odprawione nabożeństwo na zakończenie Nowenny do świętej Rity. Podczas tego nabożeństwa poświęca się róże, które w ten sposób stają się znakiem opieki św. Rity. Dlatego zapraszam, aby przynieść róże ze sobą.

W piątek o 19.00 w kościele odbędzie się kolejna nauka dla kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Za tydzień, w niedzielę 26 maja br. podczas Mszy Św. o 11.30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Odbędą się się jeszcze dwa spotkania w celu przygotowania uroczystości: w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy Św.
W sobotę o 15.00 odbędzie się Pierwsza Spowiedź dziecka komunijnego.

Razem z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej będzie obchodzona Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci, które w ubiegłym roku miały Uroczystą Pierwszą Komunię Świętą zapraszam w poniedziałek o 16.15 na spotkanie w kościele w celu przygotowania Rocznicy.

W tym tygodniu nabożeństwa majowe dla dzieci będą odprawione o 16.15 od poniedziałku do piątku.

W przyszłą niedzielę, 26 maja br. o 15.00 Uroczyste Nabożeństwo Majowe razem z nabożeństwem dziękczynnym za Sakrament Eucharystii będzie odprawione
w kościele w Bzowie. Z okazji Dnia Matki modlić się będziemy szczególnie w intencji matek i zapraszamy je do wspólnej modlitwy.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 maja 2019 r.

PN 18.00:           W int. za naszą parafię

WT 18.00:          + Piotr Ruciński w 1 r. śm.

ŚR 18.00:           + Edward w 14 r. śm., rodzice z obojga stron i bracia

CZ 18.00:           + Maria Szyman

PT 18.00:           + Maria i Jerzy Pałasz

SO 18.00:          + Józef Makieła w 12 r. śm., Wiesław Gzella

ND 8.00:             Int. z okazji Dnia Matki o Boże Bł. dla matek od KGW Krusze i Osiek

ND 9.30:             + Matka Halina i matka chrzestna Anna

ND 11.30:          Uroczystość Pierwszej Komunii Świetej
+ Elżbieta Skierka w 1 r. śm. i z ok. ur.

Czasopisma: Pielgrzym, Mały Pielgrzym, Różaniec