7 Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

Tydzień temu na kolektę inwestycyjną złożono 858 zł, a na zbiórkę do puszek dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi 266 zł.  Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Także dzisiaj można składać ofiary do puszki na pomoc dla poszkodowanych w Turcji i Syrii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze Św. z obrzędem pokutnym posypania głów popiołem będą odprawione o 8.30 i o 18.00. W środę popielcową zachowujemy ścisły post, czyli ilościowy oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ścisły post oznacza ograniczenie liczby posiłków do trzech, w tym jeden można spożyć do syta. Post ten dotyczy osób dorosłych od 18 do 60 roku życia, natomiast post jakościowy dotyczy osób od 14 roku życia do końca. Osoby chore są zwolnione z praktyk postnych, jeżeli chcą mogą je podjąć dostosowując roztropnie do stanu zdrowia.

Od Środy Popielcowej do piątku po Popielcu będziemy przeżywać Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. dr Marcin Zabrocki, proboszcz Parafii w Płociczu k/ Kamienia Krajeńskiego. Temat rekolekcji brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Porządek rekolekcji jest następujący:
o 8.30 i 18.00             Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi.
o 17.30                       Nabożeństwo: kolejno Nowenna, adoracja i Droga Krzyżowa
W czwartek będzie dodatkowa nauka tematyczna, którą zapowie Rekolekcjonista.
Codziennie będzie okazja do Spowiedzi.
W piątek będą zbierane ofiary na podziękowanie Księdzu Rekolekcjoniście.

W piątek Drogi Krzyżowe będą odprawione o 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla wszystkich.

W sobotę o 10.00 w Oratorium, czyli Sali w Domu Parafialnego odbędzie się nauka dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
O 11.00 zapraszam także do Oratorium na zajęcia Koła Misyjnego.

W sobotę wieczorem odbędzie się posiedzenie Parafialnej Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Spotkanie Rady Parafialnej rozpocznie się o 18.00 Mszą Św. w intencji parafii. Pod chórem stoi skrzynka, do której można wrzucać sugestie dotyczące życia parafialnego do omówienia podczas obrad Rady.

Dzisiaj przypada rocznica sakramentu Bierzmowania. Z tej okazji w przyszłą niedzielę odwiedzi nas Ksiądz Biskup Arkadiusz i odprawi Mszę Św. o 11.30. Na tę Mszę Św. zapraszam szczególnie młodzież, która rok temu przyjęła sakrament Bierzmowania oraz aktualnych kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy Św. Ksiądz Biskup zaprosi nas do organizowania spotkań poświęconych stałej katechezie wiernych.

Porządek Mszy Św. i intencje od 20 do 26 lutego 2023 r.

PN 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

WT 16.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 8.30:              ……………………………………………………………………………………….

ŚR 18.00:            ……………………………………………………………………………………….