Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia, Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, święto – 30 grudnia 2018 r.

Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Mszy Św. sprawowany jest obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W poniedziałek ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszam na nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o 17.30 i o 18.00 na Mszę Św. Za uroczysty śpiew hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny.

We wtorek Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uroczystość należy do tzw. świąt nakazanych, a więc każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy Św. Zapraszam na Msze Św. o 8.00, 9.30 i 11.30, tj. tak jak w niedzielę. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Za uroczysty śpiew hymnu do Ducha Świętego „O Sworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W Pierwszy Czwartek M-ca, 3 stycznia 2019 r., Msza Św. będzie o 8.00 i po Mszy Św. nabożeństwo eucharystyczne z modlitwami do Bożego Miłosierdzia i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pół godziny przed Mszą Św. okazja do Spowiedzi.

W Pierwszy Piątek M-ca, 4 stycznia 2019 r., od 14.30 Spowiedź i o 15.00 Msza Św.

W Pierwszą Sobotę M-ca, 5 stycznia 2019 r. od 8.45 odwiedziny chorych z Komunią Świętą, a wieczorem w łączności ze Mszą Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda, w najbliższych dniach będą przebiegać w następującym porządku:

niedziela, 30 XII 2018 r. od 15.00 – Krusze: p. Nużyńscy – p. Pustuła

środa, 2 I 2019 r. od 16.00 – Krusze: p. Filiżanowscy – p. Wojtak

piątek, 4 I 2019 r. od 16.00 – Fletnowo: p. Rybak, Leśnictwo, p. Maszudzińscy – p. Wojtaszek; p. Niewadzi – p. Fandrejewscy

poniedziałek, 7 I 2019 r.od 16.00 – Fletnowo: p. Pyt – p. Wilczewski B.

Ministranci wyznaczeni na kolędę przybywają do plebanii 15 min. przez ogłoszoną godziną wyjazdu. Uprzejmie proszę o podwiezienie nas na kolędę i na koniec o odwiezienie do plebanii.

W przyszłą niedzielę świętować będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta uroczystości jest przeznaczona na misje katolickie. Tego dnia Koło Gospodyń Wiejskich w Bzowie zaprasza na Spotkanie Kolędowe, które odbędzie się o 15.00 w Sali Wiejskiej w Bzowie.

Parafialna Schola Liturgiczna „Juvenes” zaprasza na koncert kolęd. Schola wystąpi w Niedzielę Chrztu Chrystusa, tj. 13 stycznia 2019 r. pomiędzy Mszami Św. o 9.30 i o 11.30 w Kościele Parafialnym w Bzowie.

Czasopisma: Pielgrzym (2,90 zł), Mały Pielgrzym (2,90 zł), Różaniec (6 zł)