Wspomnienie św. Rity – środa, 22 maja 2019 r.

Uczczenie świętej Rity w Parafii w Bzowie
– Nowenna i wspomnienie św. Rity 22 maja 2019 roku

W dniach od 14 do 22 maja 2019 r. w Parafii w Bzowie po raz pierwszy została odprawiona Nowenna do Świętej Rity. Nowennę zakończyliśmy w jej liturgiczne wspomnienie, uroczyście odprawiając Mszę Św. i nabożeństwo. Uroczysty charakter naszym modlitwom nadały ikona i figura św. Rity oraz ornat z jej wizerunkiem. Ikonę ks. Mirosław poświęcił na początku Nowenny, natomiast figurę i ornat we wspomnienie św. Rity. Poświęcone przedmioty będą służyć do praktykowania kultu świętej zakonnicy, mistyczki i patronki spraw beznadziejnych. Podczas nabożeństwa poświęca się także róże, które w ten sposób stają się znakiem naszej czci dla świętej i wyrazem prośby skierowanej do niej o obronę przed złem i utratą zbawienia.