XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019 r.

W dzisiejszą niedzielę pamiętajmy o modlitwie w intencji ofiar II wojny światowej w 80 rocznicę jej wybuchu.
We wtorek będzie Msza Św. zarówno o 9.00 rano, jak i o 18.00 wieczorem.
W czwartek z racji Pierwszego Czwartku miesiąca o 17.00 zapraszam na Godzinę Świętą. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu okazja do Spowiedzi oraz modlitwy o Boże Miłosierdzie oraz powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W piątek z racji Pierwszego Piątku miesiąca od 17.00 będzie okazja do Sakramentu Pokuty i o 18.00 Msza Św. Na Mszę Św. i spotkanie po Mszy Św. przychodzą wszyscy kandydaci do Bierzmowania, aby po przerwie wakacyjnej kontynuować przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa.
W sobotę przypada Pierwsza Sobota miesiąca. Od 8.45 będą odwiedziny chorych z Komunią Św., a wieczorem w łączności ze Mszą Św. o 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświetszej Maryi Panny.
W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy Św. będzie sprawowany obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego.
Za tydzień będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii. Oprócz tego odbędzie się zbiórka do puszek na utrzymanie WSD w Pelplinie.
Wkrótce, tj. 10 września br. przy naszej Parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „PRO MISSIO”. Informacja szczegółowa znajduje się na plakatach rozwieszonych w gablotach i na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.
Za dwa tygodnie w niedzielę 15 września br. przypada Odpust Parafialny Podwyższenia Krzyża Świętego. O 11.30 będzie odprawiona Suma Odpustowa, podczas której odbędą się Parafialne Dożynki. Zapraszam do włączenia się w przygotowanie tej uroczystości.
Porządek Mszy Św. i intencje od 2 do 8 września 2019 r.
PN 18.00: + Bożena Biały i dusze w Czyśćcu
WT 8.00: W pewnej intencji
WT 18.00: O Boże Błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Rity
ŚR 18.00: + Henryk Pozorski w 2 r. śm. i rodzeństwo
CZ 18.00: + Gertruda Pliszka i dusze w Czyśćcu
PT 18.00: Za nowonarodzone dziecko o zdrowie i za jego matkę o błogosławieństwo
SO 18.00: + Marlena Krusińska w 5 r. śm.
ND 8.00: + Marianna Sikorska, Izydor i Jarosław
ND 9.30: + Wiktor Liczkowski w 21 r. śm. i Julianna