XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019 r.

Tydzień temu przeżywalismy Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego i Parafialne Dożynki. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Kościoła, liturgii oraz festynu składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Dzisiejsza niedziela przypada w 22-gim dniu miesiąca, w dniu św. Rity. Nabożeństwo do Świętej Orędowniczki odbędzie się o 15.00 po południu. Wszystkich serdecznie zapraszam.

W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera
i zakonnika. W Kościele powszechnym istnieją grupy modlitewne Świętego Ojca Pio, które pomagają ludziom duchowo zagubionym zbliżyć się do Jezusa i odzyskiwać wewnętrzną równowagę. Zapraszam do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Św.

W piątek o 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjno-organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców. Jest to bardzo ważne spotkanie, ponieważ Bierzmowanie ma się odbyć już na początku listopada. Dlatego proszę o obecność wszystkich kandydatów, jak i rodziców.

W imieniu Sióstr Karmelitanek Bosych z Klasztoru w Gdynii Orłowie zwracam się z serdeczną prośbą o dary w naturze takie, jak ziemniaki, marchew, buraczki, kaputa, inne warzywa, orzechy, miód, a także kompoty i inne zaprawy. Dary można przynosić w sobotę, 28 września br. od 9.00 do 14.00 do garażu w Domu Parafialnym. Jeśli będzie zamknięty, proszę zgłosić się w plebanii. Zaraz następnego dnia dary będą przewiezione do Sióstr.

Ksiądz Biskup Diecezjalny zaprasza wspólnoty Żywego Różańca na Diecezjalny Kongres Różańcowy w sobotę, 5 paździenika br. Zelatorki Róż proszę o odebranie po Mszy Św. w zakrystii zaproszeń.

Za dwa tygodnie w sobotę, 5 października br. Parafialny Zespół Caritas organizuje wyjazd do Zoo-egzotycznego Kaszuby w Tuchlinie. W zoo do obejrzenia różne gatunki papug, węży, gadów oraz film o życiu tych zwierząt. W programie wyjazdu także wizyta w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Za wyjazd dzieci płacą 15 zł, a rodzice 25 zł. Zapisy u pań z Caritasu.

Nadchodzący październik 2019 roku będzie przeżywany w Kościele jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

Niegdyś w naszej Parafii istniała Akcja Katolicka. Byłoby dobrze wznowić działalność tej organizacji kościelnej. Dlatego byłych członków, jak i zwłaszcza nowych chętnych zapraszam na zebranie 2 października br. o 19.00 w Salce Parafialnej. Wcześniej proszę o kontakt telefoniczny.

Porządek Mszy Św. i intencje od 23 do 29 września 2019 r.

PN 18.00:            + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu

WT 18.00:            + Rodzice Stefania i Kazimierz w r. śm.

ŚR 18.00:            W pewnej intencji

CZ 9.00:              + Gertruda Pliszka i dusze w Czyśćcu

PT 18.00:            + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu

SO 15.30:            Chrzest