XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na WSD w Pelplinie.

W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek bł. Karolinę Kózkównę, w środę św. Rafała Kalinowskiego, a w czwartek Ofiarowanie NMP.

W piątek czcimy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz chórów i schol kościelnych. Z tej okazji zapraszam o 16.00 na Mszę Św. oraz o 17.00 na spotkanie w salce parafialnej wszystkich członków Scholi Juvenes oraz dziewczęta, które chciałyby śpiewać na chwałę Bożą. Dorosłych członków Scholi prosimy o zorganizowanie małego poczęstunku.

Piątek to 22-gi dzień m-ca. Zapraszam po Mszy Św. na nabożeństwo do św. Rity. Zachęcam, żeby przynieść ze sobą róże do poświęcenia.

W sobotę, 23 listopada br. zapraszam na Parafialną Pielgrzymkę Dziękczynną do Sanktuarium NMP Matki Kościoła w Płochocinie. Nie trzeba jechać daleko, żeby podziękować za najważniejsze wydarzenia bieżącego roku we wspólnocie parafialnej i w poszczególnych rodzinach, jak i w życiu osobistym. Dziękujmy za opiekę Najświętszej Maryi i naszych świętych Patronów, za udzielone sakramenty, za uroczystość Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania, za szczególne wydarzenia: wprowadzenie Relikwii św. Jana Pawła II, renowację ambony i ołtarza NSPJ, za tegoroczne zbiory, za sukcesy w pracy i w szkole, za wszystkie łaski otrzymane w poszczególnych rodzinach naszej parafii.

Do Płochocina udajemy się indywidualnie. O 13.00 gromadzimy się w Kościele Sanktuaryjnym. Najpierw będzie Różaniec, potem odprawimy Mszę Św. Zapraszam wszystkich, zarówno dorosłych, jak i młodzież oraz dzieci, żebyśmy zgromadzili się bardzo licznie przed obliczem Najświętszej Maryi Matki Kościoła.

W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o 9.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ oraz Akt Poświęcenia ludzkości Najświętszemu Sercu Jezusa. Na Mszę Św. o 11.30 przychodzą wszystkie dzieci komunijne. Będzie poświęcenie i wręczenie modlitewników.

Za dwa tygodnie, w sobotę 30 listopada br. odbędzie się zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zebranie rozpocznie się o 16.00 Mszą Św. w Kościele.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1317 zł w kolekcie inwestycyjnej oraz 299,50 zł na Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Sudan Południowy Przemilczane Cierpienie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 18 do 24 listopada 2019 r.

PN 18.00:           + Roman Wygocki i dusze w Czyśćcu

WT 18.00:          + Krystyna Kluska w m-c po śmierci

ŚR 16.00:           + Ciocia Ewa Słupska oraz Marianna i Jan Złoto

CZ 18.00:           + Paweł i Wanda Szafryna

PT 16.00:           + Henryk Liczkowski (od Zakł. Pogrz. „Hades” z Nowego)

SO 18.00:          + Franciszek Babiliński w 8 r. śm. i rodzice z obojga stron

ND 8.00:             + Janina i Jan Daczyńscy

ND 9.30:             + Zygmunt Chabowski w r. śm.

ND 11.30           + Stanisława, Edward, Bolesław, Henryk, Anna Chabuda, dziadkowie z obojga stron, Marianna