15 Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022 r.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

W poniedziałek czcimy św. Benedykta, opata z Monte Cassini, patrona Europy. Poniedziałek to także dzień pamięci i modlitwy za ofiary Wołynia 1943 roku.

W środę przypada 13-sty dzień m-ca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczynamy o 18.00 Mszą Św., następnie Różaniec i procesja światła z figurą NMP Fatimskiej. Na czuwanie proszę przynieść ze sobą świece.

W sobotę przypada na naszą parafię dzień modlitwy o powołania kapłańskie
w naszej diecezji. W tej intencji ofiarujmy półgodzinną adorację po Mszy Św. wieczornej.

Za dwa tygodnie będziemy obchodzić Parafialny Odpust ku czci św. Małgorzaty
z Antiochii Pizydyjskiej, głównej patronki. Uroczystość rozpocznie się Mszą Św. o 17.00, której będzie przewodniczyć Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. Po Mszy Św. w Ogrodzie przy Plebanii będzie Festyn Odpustowy. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny. Na uczestników będzie czekać poczęstunek oraz liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Czas spotkania umili nam Zespół Wokalno-Muzyczny CLARITAS z Torunia. Będzie także okazja do wspólnego śpiewania.

Dziękuję za troskę o kościół parafialny, ofiarowane kwiaty i sprzątanie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 11 do 17 lipca 2022 r.

PN 18.00:            + Bogusław Glaza (od Zakł. Pog. Orkus z Nowego)

WT 18.00:            + Stanisław Górski

ŚR 18.00:            CZUWANIE FATIMSKIE. Msza Św. w intencji parafii

CZ 18.00:            O dary Ducha Świętego i Bł. Boże dla Mieszka i Jędrzeja

PT 18.00:             Dziękczynna w 27 r. Sakr. Małż. Teresy i Wojciecha

SO 18.00:            + Piotr Szafryna

ND 8.00:              + Stanisław, Dariusz Myszkę, Agnieszka i Stanisław Dec oraz zm. z rodz.

ND 9.30:              + Stefania, Józef, Zdzisław Szablewscy

ND 11.30:            + Feliks i Władysława Piątkowscy w r. śm. Władysławy