16 Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

W sobotę, 23 lipca br. będziemy obchodzić Odpust Parafialny św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej, dziewicy i męczennicy, głównej patronki parafii. Uroczystość rozpocznie się o 17.00 Mszą Św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Arkadiusza Okroja.

Po Mszy Św. wraz z Radą Parafialną, Parafialnym Zespołem Caritas oraz przedstawicielami lokalnej społeczności zapraszam na Festyn Odpustowy w Ogrodzie przy Plebanii. Przygotowane są konkursy, gry i zabawy oraz tradycyjny poczęstunek. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Wokalno-Muzyczny „Claritas” z Torunia. Będzie okazja do wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych. Zarówno na Mszę Św. Odpustową, jak i Festyn zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, całe rodziny.

W celu przygotowania liturgii odpustowej zapraszam na spotkanie wszystkich ministrantów, lektorów, psałterzystki. Zbiórka odbędzie się w czwartek po Mszy Św. tj. ok. 18.30 w kościele.

Aby przygotować się duchowo do odpustu zapraszam do skorzystania
z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Okazja do Spowiedzi będzie w piątek po Mszy Św. tj. od ok. 18.30 do 19.30 oraz w sobotę pół godziny przed Sumą Odpustową.

Proszę także o odpowiednie przygotowanie na parafialną uroczystość ołtarzy, kościoła i jego otoczenia: zmianę obrusów, wywieszenie wstęgi i flag.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony w tym roku pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. W związku z tym po każdej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów oraz zbiórka do puszek na rzecz Fundacji MIVA POLSKA, która zaopatruje misjonarzy w środki transportu.

Parafialny Zespół Caritas organizuje wycieczkę dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Szczegółowe informacje zostały wywieszone w gablocie parafialnej.

Tydzień temu na cele inwestycyjne zebraliśmy 1105 zł. Bóg zapłać!

Dziękuję także za troskę o kościół parafialny, ofiarowane kwiaty i sprzątanie.

Porządek Mszy Św. i intencje od 18 do 24 lipca 2022 r.

PN 18.00:            + Bolesław Wilczewski (od wnuczki z rodziną)

WT 18.00:            + Natalia, Krystyna, Zbigniew

ŚR 18.00:            + Stanisław Lech w r. śm. oraz Janina, Józef i zm. z rodziny

CZ 18.00:            + Brygida Sucherska