Uroczyste Nabożeństwo Majowe na Rytej Górze w Bzowie – niedziela, 19 maja 2019 r.

W trzecią niedzielę maja 2019 roku uroczyste Nabożeństwo Majowe zostało odprawione przy Kapliczce Matki Bożej na Rytej Górze w Bzowie. O 16.00 zgromadzili się okoliczni mieszkańcy, aby uczestniczyć w nabożeństwie prowadzonym przez księdza proboszcza Mirosława.

Na rozpoczęcie ks. Mirosław przypomniał treść Liturgii Słowa bieżącej, piątej niedzieli Wielkanocy, a zwłaszcza słowa św. Pawła Apostoła, że przez wiele trudów trzeba nam wejść do Królestwa Bożego. Trudy życia pokonujemy z pomocą łaski Bożej, a za dary Boże dziękujemy, modląc się i czcząc Najświętszą Maryję, świętych i błogosławionych. Także ta Kapliczka, przy której się zgromadziliśmy, jest wotum wdzięczności za ocalenie i Bożą opiekę wśród niebezpieczeństw wojny. Od samego Jezusa i od Najświętszej Maryi uczymy się, jak reagować na trudy i przeciwności, na zdradę i nienawiść, złośliwość i prześladowanie, uczymy się miłości najdoskonalszej na wzór miłości Chrystusowej.

Po rozważaniu odśpiewano Litanię Loretańską i kilka pieśni maryjnych, a wśród nich „Weź w swą opiekę nasz Kościół święty…” oraz „Z dalekiej Fatimy…” Wykonano też kilka pamiątkowych zdjęć.