Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

W ubiegłym tygodniu było wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów, muzyków kościelnych, kantorów, psałterzystów, chórów kościelnych i schol liturgicznych. Dlatego dzisiaj nasza Parafialna Schola Liturgiczna czci swoją Patronkę, śpiewając podczas Mszy Św. o 11.30.

W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Pragnąć uznać duchowe panowanie Jezusa w naszych sercach po każdej Mszy Św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy Litanię do NSPJ z Aktem Poświęcenia „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu”. Za publiczne odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny.

W piątek obchodzimy święto kościelne św. Andrzeja, Apostoła.

Także w piątek o 16.30 odbędzie się Czuwanie Modlitewne na zakończenie Roku Liturgicznego z udziałem kandydatów do Bierzmowania. Na czuwanie zapraszam także wszystkich, którzy chcieliby wielbić Imię Pana, dziękować, przepraszać i prosić o łaskę trwania w wierze. Zapraszam szczególnie młodzież.

Najbliższa sobota to Pierwsza Sobota M-ca. Od 8.45 będą odwiedziny chorych z Komunią Św. Wieczorem w łączności ze Mszą Św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” i rozpoczyna się Adwent, czas przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia ogłaszam Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Regulamin został dołączony do Biuletynu i zamieszczony na Parafialnej Stronie Internetowej.

Za tydzień Parafialny Zespół Caritas rozpocznie sprzedaż świec wigilijnych, małych po 8 zł i dużych po 15 zł. Będzie też rozprowadzany przez p. Ryszarda opłatek na Wieczerzę Wigilijną.

Dzisiaj i za tydzień po każdej Mszy Św. – Kiermasz Adwentowy

Czasopisma: „Biuletyn Informacyjny”, „Mały Pielgrzym”, „Pielgrzym”.