19 Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

Trwa miesiąc sierpień – czas pielgrzymek, wielkich maryjnych świąt oraz narodowych rocznic. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach oraz o tych, którzy składają dar dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych w intencji trzeźwości naszego narodu.

W środę obchodzimy uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msza Św. w uroczystość będzie odprawiona o 8.00 rano. Po Mszy Św. Nowenna do MBNP.

Parafialny Zespół Caritas zorganizował jednodniową wycieczkę dla dzieci i młodzieży do wioski indiańskiej w Wymysłowie k/ Tucholi. Wycieczka odbędzie się w środę. Zbiórka uczestników wyjazdu o 9.00 przy sklepie w Bzowie. Przed wyjazdem zapraszam do udziału we Mszy Św. o 8.00 w kościele parafialnym.

W sobotę przypada trzynasty dzień miesiąca. Zapraszam na Czuwanie Fatimskie: Mszę Św., Różaniec i Procesję Światła z Figurą NMP Fatimskiej. Czuwanie rozpocznie się o 18.00, proszę przynieść ze sobą świece.

W przyszłą niedzielę będzie kolekta na cele inwestycyjne parafii.

Wkrótce, 15 sierpnia br. będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu poświęca się kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Już dziś proszę pomyśleć o przygotowaniu bukietów do poświęcenia.

Porządek Mszy Św. i intencje od 8 do 14 sierpnia 2022 r.

PN 18.00:            + Bogusław Glaza (int. od Brata z rodziną)

WT 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

ŚR 8.00:              W intencji parafii

CZ 18.00:            ……………………………………………………………………………………….

PT 18.00:             + Stanisław Górski, Zofia i Kazimierz Zakrzewscy

SO 18.00:            Czuwanie Fatimskie: Msza Św., Różaniec i Procesja z Figurą NMP

ND 8.00:              + Piotr Szafryna oraz Elżbieta i Kazimierz Wiesa

ND 9.30:              Dziękczynna

ND 11.30:            + Edward Wojtak w r. śm.

Czasopisma: Pielgrzym, Staś, czasopisma misyjne