30 Niedziela Zwykła – Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 29 października 2023 r.

Kończy się już miesiąc październik. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa różańcowe w poniedziałek
i wtorek o 17.30.

Zgodnie z kalendarzem liturgicznym w ostatnią niedzielę października obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Jest to okazja do wyrażenia wdzięczności za dar miejsca, gdzie sprawowana jest liturgia, gdzie przyjmujemy sakramenty i słuchamy Słowa Bożego, gdzie doświadczamy Bożej obecności, zwłaszcza w sakramencie Eucharystii. Jednocześnie uświadamiamy sobie obowiązek stałej troski o porządek i piękno naszego kościoła parafialnego.

Dlatego z okazji dzisiejszej uroczystości dziękuję parafianom, którzy według grafiku troszczą się o kwiaty i porządek w naszym kościele w okresie wiosenno-letnio-jesiennym. Dziękuję także tym, którzy okazali tę troskę niezależne od wywieszonego planu. Bóg zapłać!

W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o 11.30 na cmentarzu parafialnym będzie odprawione nabożeństwo za zmarłych.

W czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu będą odprawione trzy Msze Święte: o 9.30, 16.00 oraz o 18.00.

Dnia 2 listopada przypada też Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta rozpocznie się po Mszy Św.
o 16.00 i zakończy przed Mszą Św. o 18.00. Od 17.30 będziemy odmawiać Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych.

Formularze na wypominki można znaleźć na stoliczku pod chórem. Na formularz proszę dopisać, czy chodzi o wypominki roczne, czy jednorazowe. Wypominki roczne proszę przynosić osobiście, natomiast wypominki listopadowe proszę składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.

W dniach od 1 do 8 listopada jest czas uzyskiwania odpustów za zmarłych. Aby było to możliwe, trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Do Spowiedzi można będzie przystąpić w poniedziałek i wtorek od 17.00 do rozpoczęcia Różańca.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Od 16.00 będzie Spowiedź,
o 16.30 Msza Św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca od 8.30 będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem o 17.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, o 18.00 Msza Św.

Od 3 listopada zostaje zmieniony grafik Mszy Świętych w dni powszednie. Od poniedziałku do piątku Msze Św. będą odprawiane o 16.30, w sobotę o 18.00. Wyjątki będą podawane w ogłoszeniach parafialnych.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Zapoznano się z nowymi wytycznymi Kurii Diecezjalnej o funkcjonowaniu Rad Parafialnych, wybrano delegata Rady do kontaktu z diecezjalnym koordynatorem oraz zwrócono uwagę na potrzebę uporządkowania opłat za groby na Cmentarzu Parafialnym. Delegatem Rady został p. Wojciech Szafryna.

Porządek Mszy Św. i intencje od 30 października do 5 listopada 2023 r.

PN 18.00:           + Paweł, Piotr, Wanda Szafryna

WT 18.00:          + Z rodziny Kilichowskich: Józefa, Wiktor, Anna, Helena, Henryk

ŚR 8.00:             + Maria i Feliks w r. śm. Marii

ŚR 9.30:             + Jan Spych i rodzice z obojga stron