Wszystkich Świętych – 1 listopada 2023 r.

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, czyli czcimy wszystkich, którzy cieszą się chwałą nieba.

Po Mszy Św. o 11.30 na Cmentarzu odbędzie się procesja i nabożeństwo za zmarłych.

W czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu będą odprawione trzy Msze Święte: o 9.30, 16.00 oraz o 18.00.

Dnia 2 listopada przypada też Pierwszy Czwartek Miesiąca. Godzina Święta rozpocznie się po Mszy Św. o 16.00 i zakończy przed Mszą Św. o 18.00. Od 17.30 będziemy odmawiać Różaniec z wypominkami listopadowymi za zmarłych.

Formularze na wypominki można znaleźć na stoliczku pod chórem. Na formularz proszę dopisać, czy chodzi o wypominki roczne, czy jednorazowe. Wypominki roczne proszę przynosić osobiście, natomiast wypominki listopadowe proszę składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.

Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać: dzisiaj po południu i w Dzień Zaduszny za nawiedzenie kościoła albo w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza i odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych.

Aby uzyskać odpust zupełny należy: przystąpić do Spowiedzi, przyjąć Komunię św., wyrzec się przywiązania do grzechu, odmówić modlitwy Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Od 16.00 będzie Spowiedź,
o 16.30 Msza Św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca od 8.30 będą odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Wieczorem o 17.30 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, o 18.00 Msza Św.

Od 3 listopada w dni powszednie od poniedziałku do piątku Msze Św. będą odprawiane o 16.30, a w sobotę o 18.00. Wyjątki będą podawane w ogłoszeniach parafialnych.

Czasopisma: Pielgrzym, Różaniec, Misyjne Drogi, Staś

Książka o Bł. Rodzinie Ulmów, kalendarze